victoria
24.10.06,17:03
Prosim o radu pri nasledovnom probleme.
Neziskova organizacia poskytujuca sluzby v sulade so svojimi stanovami, teda nezdanovanu cinnost je platca DPH. Poradte prosim do ktorych riadkov v priznani k DPH uviest dan na vystupe a vstupe ? Vstup mi je jasny - r.14 celkova dan na vstupe, r.18 odpocitanie dane 0 ale neviem co s vystupom ? Uvediem tam zaklad na vystupe, dan na vystupe a co dalej ked nezdanujem na vystupe ?
Dakujem,
Marianna01
24.10.06,15:31
Nerozumiem celkom dobre: mám klienta, ktorý vykonáva len finančné služby - t.j. oslobodené od dane bez možnosti odpočítania dane. Napriek tomu po prekročení obratu, sa musel registrovať pre daň, robíme kvartálne DP. Základ dane potom píšem do r. 5,6, na r. 13 mám 0. Riadok 14 v plnej sume, r. 18 a 22 je 0
victoria
24.10.06,15:56
Je to neziskova organizacia - nadacia a neviem do ktoreho paragrafu zaclenit ich sluzby - tipovala som § 32 sluzby poskytovane clenom ale ked to nebolo poskytnute clenom ale napriklad inej prispevovej alebo rozpoctovej organizacii ?
Marianna01
24.10.06,16:59
Asi sa nepohneme, kým, nenapíšeš, o akú činnosť ide a čo zahrňuješ do DPH.
victoria
25.10.06,07:39
Takže upresnujem - časť DPH ny výstupe je za predaj kníh ktoré nadácia vydala - tie som dala do zdaňovanej činnosti a DPH z nich vrátime ale tretia je odmena za udelenie licenčných práv a to je problém ktorý ma ešte trápi. Ale skôr sa prikláňam k názoru že to dám do zdaňovanej všetko a DPH radšej vrátim.