skpeter
02.02.06,12:58
Pre ucely odvodu povinneho prispevku za nezamestnavanie zdravotne postihnutych zamestnancov sa vychadza z priemerneho evidencneho poctu. viete mi niekto poradit ako spravne vypocitat priemerny evid.pocet zamestnancov, ked som mal vo firme kolisavy pocet kmenovych zamestnancov v jednotlivych mesiacoch roku 2005? Vdaka
Jirka
11.04.06,13:55
Môžem sa opýtať, či sa do tohto priemerného počtu zamestnancov započítavajú aj zamestnanci zamestnaní na dohody (DVP, DBČŠ)?
Ďakujem za odpoveď
Aňuška
11.04.06,14:09
Nie, dohody sa nezapočítavajú /viď bod 9./

Do evidenčného počtu sa nezapočítavajú:
1. zamestnanci, ktorí vykonávajú ZVS, CVS
2. ženy na materskej dovolenke
3. ženy na ďalšej materskej dovolenke
4. zamestnanci uvoľnení, resp. dočasne pridelení na výkon práce v inej
organizácii
5. zamestnanci vyslaní do škôl, kurzov a zariadení za účelom vedeckej
výchovy, zamestnanci vo vyšetrovacej väzbe a pod., ktorým
zamestnávateľ neposkytuje mzdu
6. zamestnanci, ktorí svojvoľne opustili prácu v organizácii bez súhlasu
organizácie a bez riadneho ukončenia prac. pomeru
7. zamestnanci, ktorým bolo poskytnuté neplatené voľno v rozsahu dlhšom
ako 4 týždne
8. zamestnanci, ktorí nie sú v pracovnom pomere /služobnom, členskom/,
napr. osoby z nápravovýchovných organizácií, osoby vykonávajúce
v organizácii CVS, žiaci a študenti vykonávajúci v organizácii prax podľa
školských predpisov
9. zamestnanci, s ktorými bola uzatvorená dohoda o práci vykonávanej
mimo pracovného pomeru podľa par. 223 Zákonníka práce
silvia
24.10.06,06:11
Jednou z podmienok pre povinné overenie účt.zavierky auditorom je: "priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom účtovnom období presiahol 20" - je to v podstate priemerný evidenčný počet, rozoberaný v príspevkoch vyššie? Bez dohodárov, MD, RD... ale vrátane pracovníkov na kratší pracovný čas?
Vďaka!
JNOVAK
24.10.06,07:18
Ja som sa stretol s troma počtami zamestnancov. Prvý je fyzický počet zamestnacov na konci mesiaca. Tam sa započítal každý, kto bol v evidenčnom stave ako 1 kus.

Druhý je priemerný evidenčný počet. V čitateli je za každého zamestnanca počet kalendárnych dní, počas ktorých bol v evidenčnom stave, v menovateli je počet kalendárnych dní mesiaca. Takže ak zamestnanec vystúpil v polovici mesiaca, je za 0.5.

Tretí je priemerný prepočítany stav, kde sa predošlý počet násobí koeficientom skrátenia úväzku. Ak plný úväzok je 40 hodín a zamestnanec má skrátený úväzok na 30 hodín, koeficient je 0,75. Ak vystúpil v polovici mesiaca, je za 0.5 x 0.75 = 0.375 kusa.
JNOVAK
24.10.06,10:11
Pre dohodárov, materské, rodičovské, neplatenú dovolenku, vyšetrovaciu väzbu atd sa nepočíta fond,takže sú za nulu a nemusíme ani uvažovať, či ich zarátať alebo nie.

Stretol som sa však s prípadom, keď podnik zamestnával väčšie množstvo väzňov. Tých bolo potrebné započítať. To sa počítalo cez odpracované hodiny. Zmysel mal len priemerný evidenčný počet, lebo väzni sa stiedali po niekoľkých dňoch a ani si nemohli skrátiť úväzok.