henrieta001
24.10.06,17:47
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, dostali sme daňovú kontrolu na DzP za rok 2005, ktorá k nám chodí už vyše mesiaca jeden krát do týždňa na cca 4 hod. Naposledy skonštatovali, že bude rozumnejšie zobrať si zo sebou nejaké doklady od nás a kontrolovať ich na DU. Medzi inými daňovými dokladmi si zobrali aj našu internú- šmírakovú pokladničnú knihu /"spolupracovníčka bola veľmi iniciatívna a montovala sa do niečoho do čoho ju nič nieje"/ a nie pokladničnú knihu, ktorá je spojená s účtovníctvom. Na naše požiadanie nám ju nechcú vrátiť. Majú na to právo?
Ďakujem
Henrieta
Paula
24.10.06,15:54
/"spolupracovníčka bola veľmi iniciatívna a montovala sa do niečoho do čoho ju nič nieje"/

mimotemy zabiť a zakopať!!!
sea
24.10.06,17:48
Podľa mojich skúseností asi právo na to nemajú ale sú radi že ju majú a zrejme ju budú porovnávať s oficiálnymi dokumentami ... a to je vždy trapas !
evina
24.10.06,20:52
Myslím si, že na to právo majú. Asi to berú ako svedeckú výpoveď... Smajlík sa sem nehodí, tak žiadneho nedám, myslela som to nadnesene, ale právo majú podľa mňa napr. podľa § 29 zákona o správe daní a poplatkov...
Paula
24.10.06,21:09
Nuž potom, asi nie je veľmi šťastné viesť horespomínanú šmírakovú knihu. Mnohí nemajú vôbec ešte aj "papierovú" knihu, vedú pohyb v pokladni na základe podpísaných dokladov iba cez počítač. A keď kontrola požaduje, vytlačí sa.
henrieta001
25.10.06,02:19
Ďakujem za Vaše názory. Nejako to už musím vydržať. Len na dokreslenie. Naša firma vedie JU a to externe. A táto ručne písaná šmiráková kniha sa písala len pre potreby majiteľa, ktorý sa vo firme zdržiava veľmi málo a pre neho to bol najrýchlejší prehľad o hotovosti. Ešte raz ďakujem.
skaspa
25.10.06,09:30
Táto šmíraková kniha bez ďalšieho nie je o ničom dôkaz, ale určite im to "pomôže" a uľahčí im to dokazovanie - hlavne budú vedieť kade sa uberať a na čo sa zamerať.
Keď Vám doklady brali mali s Vami spísať potvrdenie o prevzatí dokladov (§ 15 ods. 9 zákona č. 511/1992) a tieto sú Vám potom povinní do 30 dní odo dňa predloženia posladeného dokladu vrátiť (môžu však požiadať o predĺženie lehoty max. o ďalších 60 dní). Pokiaľ ste toto potvrdenie nedostali, tak si ho určite vyžiadajte, budú potom tlačení časom, aby Vám doklady vrátili a s kontrolou sa aspoň ako tak poponáhľali.