ivanaj
25.10.06,07:10
Ahojte,
prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
diiky moc
Olgica
25.10.06,05:19
Ahojte,
prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
diiky moc
Vždy je lepšie si zobrať dovolenku ako PN alebo OČR. OČR platí sociálka a to 55% z DVZ od 1.dňa.
LubicaN
25.10.06,11:01
...síce mzdy nerobím, ale z vlastnej skúsenosti musím povedať, že nie každý lekár napíše OČR keď je rodič s dieťom v nemocnici. Ja som so staršou dcérkou strávila v nemocnici dva týždne. Pýtala som si "nejaký papier" pre zamestnávateľa a staničná sestra mi povedala, že pokiaľ vie, tak niektorí lekari OČR nenapíšu, nakoľko dieťa má ošetrovanie v nemocnici zabezpečené...ale že je na dobrej vôli lekára, ako posúdi opodstatnenosť osobnej starostlivosti o dieťa, takže záleží na dohode rodiča a ošetrujúceho lekára dieťaťa. ...a musím povedať, že ozaj väčšina rodičov v nemocnici "dovolenkovala"... ...a keď mi po dvoch mesiacoch nabehla na účet OČR, začala som ľutovať, že som "nedovolenkovala" aj ja...
marmal
26.10.06,06:43
Pre zamestnanca je vyhodnejsia OCR ako PN (ked nema dovolenku), ale ked som bola ja so synom v nemocnici, tak mi povedali, ze musim mat PN ked som s nim a nie OCR. (PN ma prve 3 dni 25 % DVZ, OCR od prveho dna 55 % DVZ). Len ked som potom chcela ist do prace, musela som dat vypisat syna do skolky a nasledne mne skoncila moja lekarka PN. Zdalo sa mi to chore, lebo moja PN bola naviazana na synovu.

Marta
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
anmary
26.10.06,08:24
Ahojte,
prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
diiky moc


Ešte by som ti poradila zistiť na SP či vôbec dostane tú OČR zaplatenú. Treba posúdiť či sa o dieťa nestará matka na rodičovskej dovolenke, keďže píšeš od 2 ročnom dietati. Neviem či by v tom prípade dostal zamestnanec OČR zaplatenú. Myslím, že výnimku by tvorilo iba ak by preukázal, že matka ktorá sa o dieťa stará bola takisto PN a nemohla sa o to dieťa starať.