brikina
25.10.06,12:17
Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem
Tweety
25.10.06,10:20
Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem Je to krátenie HM, vráti tú náhradu za dovolenku, ktorá jej bola vyplatená, keď ju čerpala.
endrju
25.10.06,10:22
Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem
Zákonník práce hovorí jednoznačne:

§ 117

Zamestnanec je povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo na ktorú mu nárok nevznikol.

;)
brikina
25.10.06,10:51
Je to krátenie HM, vráti tú náhradu za dovolenku, ktorá jej bola vyplatená, keď ju čerpala.

Ale v tomto prípade sa mi môže stať (čo aj reálne hrozí), že zamestnanec bude mať nižšiu mzdu ako je minimálna mzda a to budem potom musieť doplácať do minimálnej mzdy.
čo v tomto prípade?
Tweety
25.10.06,10:56
Ale v tomto prípade sa mi môže stať (čo aj reálne hrozí), že zamestnanec bude mať nižšiu mzdu ako je minimálna mzda a to budem potom musieť doplácať do minimálnej mzdy.
čo v tomto prípade?Doplatok do MM jej nebudeš doplácať, ona predsa dostane za svoj odpracovaný čas mzdu, iba v celkovej HM,bude mať menej o vrátený preplatok náhrady za dovolenku.
rrrrr
30.11.07,12:59
prosim vas a na vykaze do ZP bude celkovy prijem minusovy a vymeriavaci zaklad vo vyske minimalnej mzdy? Lebo mi nechce akceptovat takyto vykaz.Dakujem za radu
Orsz
08.12.07,15:13
Čítala som niektoré príspevky o prečerpanej dovolenke. Občas sa to naskytne aj u môjho klienta - treba potom tie dni prečerpanej dovolenky dodatočne nahlásiť ako neplatené voľno na registračnom liste do SP?