mariannak
25.10.06,13:10
Ako mám rozdeliť kúpnu cenu nehnuteľností, ak sa za 3,2mil Sk kúpili nehnuteľnosti, a to stavba a 2 pozemky-zastav.plochy, a neexistuje znalecký posudok?
Obstaranie nehnuteľnosti 042/325 ... 3,2 mil
zaradenie stavby 02x/042... cena ?
zaradenie pozemkov 031/042... cena ?
mariannak
25.10.06,12:21
Prosím Vás, vyjadrite sa niekto..
timkab
26.10.06,07:57
Mali by ste si dať vyhotoviť znalecký posudok bohužial na vlastné náklady. Ešte by ste mohli spraviť to, že si zistíte, myslím že na správe katastra, alebo na mestskom (obvodnom) úrade oficiálnu hodnotu za 1m2 pozemku v katastrálnom území, kde sa pozemky nachádzajú, túto hodnotu vynásobiť m2 daného pozemku a vo vypočítanej hodnote zaradiť daný pozemok. Samozrejme realita je taká, že sa málokedy predáva nehnuteľnosť za oficiálnu hodnotu. Môžete si stanoviť pomer hodnoty pozemku a stavby aj nejakým vaším interným zápisom, ale tú oficiálnu hodnotu by som si aj tak zistila, aby som vedela preukázať, že sa nešlo pri kúpe pod jej cenu. Nad cenu by nemal byť problém.
Jara
26.10.06,08:36
Jednoznačne znalecky posudok. Robila som v takej firme kde daniari našli takúto chybu a bolo zle... Je nutné to mať rozčlenené.
Modranka
26.10.06,08:45
Práve dnes som podobný prípad riešila. Požiadali sme predávajúceho o dodatok k zmluve, kde nám bola vyčíslená cena pozemku. Cena pozemku bola stanvoená z kalkulačného listu. Predpokladám, že ak nejde o novostavbu stačí stanoviť cenu pozemku dohodou.
mariannak
26.10.06,19:07
Čo je to kalkulačný list? Problém bude s predávajúcim, pretože je to Slovenka žijúca v Nemecku a bola len kvôli zmluve na Slovensku.