cervena
25.10.06,13:31
Sme SVB v Bratislave. Na 7 poschodovom panelovom dome nám opravujú, resp. izolujú a zateplujú strechu. Včera pršalo. Zatieklo do min. 2 bytov na siedmom poschodí, tak mohutne že voda pretiekla a vytopila aj byt na šiestom poschodí. Okolo polnoci som volala dodávatelskú firmu, resp. ich konateľa, ktorý poslal pracovníkov aby "dieru" zakryli. Byty bude treba minimálne vymalovať. Presný rozsah škody zatial nieje určený. Aký je postup v podobnom prípade? Predpokladám že poistná udalosť to nie je, lebo nebola živelná pohroma, len pracovníci na streche.
Ďakujem za každú pomoc.
Alena
Milan Benka
25.10.06,11:34
Stavebná firma by mala byť pre také prípady poistená. Túto škodu spôsobila ona.
Elena Navrátilová
25.10.06,12:06
Záleží aj od poistky obytného domu, poistky bytu vlastníkom. Treba pozrieť poistné zmluvy.
Orim
25.10.06,17:26
Záleží aj od poistky obytného domu, poistky bytu vlastníkom. Treba pozrieť poistné zmluvy.

a aj zmluvu s firmou o zateplovaní strechy
zuhl
11.04.07,08:55
Ja potrebujem pomoc v podobnom prípade: Stavebná firma má poistku a spôsobila škodu. Poisťovňa zaplatila poškodenej na účet a stavebná firma má zaplatiť spoluúčasť 10.000. Tých 10.000 mám dať do VOZD?
zuhl
11.04.07,10:19
Nevie mi prosím nikto poradiť?
Elena Navrátilová
11.04.07,10:47
Pri podpisovaní zmluvy o dielo by mala byť aj formulka ohľadom plnenia v prípade havárií, zodpovednosti za spôsobenú škodu... treba to pozrieť.