andi
18.10.06,20:01
Dobrý deň prajem, chcela by som opýtať, že ako je v prípade využívania vlastného nákladného vozidla?Môže uplatniť náhradu pri používaní?
lenkak
18.10.06,18:18
Zákon o dani z príjmov
§ 19
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
andi
18.10.06,18:29
Zákon o dani z príjmov
§ 19
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

Ale klient má AVIU -to je nákladné auto, aj na to sa vzťahujú tie isté predpisy?
lenkak
18.10.06,18:38
ja viem, že paušalné náhrady sa uplatnujú len pri osobných motorových vozidlách.
Zdeni
18.10.06,18:47
Úplne súhlasím s lenkou. Len tu jej nemôžem dať súhlas. Čo keby sme sa presunuli do inej témy, kde by to bolo aj vhodnejšie?
brtkova
24.10.06,06:10
Chcem sa len uistit, lebo ked som citala na porade, jeden povedal, ze netreba mat zaplatenu dan z MV, iny, ze treba. Mozem uplatnit nahradu PHM, ak nema zaplatenu dan? dakujem moc
brtkova
24.10.06,06:11
este chcem len doplnit, ze sme s.r.o. a sef nema auto na firmu, je to jeho sukromne vozidlo...dakujem
gita
02.11.06,12:05
Ako je to so súkromnou dodávkou používanou na služobné účely? Už som sa pýtala v inej téme, ale nikto neporadí. Môže sa počítať paušál, má byť DzMV zaplatená?