accad
03.12.04,11:22
Čo musí predložiť do SP fyzická osoba, ak sa ide zaregistrovať do SP ako zamestnávateľ, okrem vyplneného registračného listu zamestnávateľa?
vladan
03.12.04,10:27
registračný list prvého zamestnanca a tuším aj Živnostenský list (nie starší ako 3 mesiace)
bea
03.12.04,11:08
Ja som nemusela okrem reg. listu a kópie svojho živnostenského listu predložiť nič iné. Zamestnávam len dohodárov.
anka
03.12.04,11:08
Je pobrebne zobrat kopiu zivnost.listu a zaroven original k nahliadnutiu,a samozrejme registracny list zamesnavatela a zamestnanca
accad
03.12.04,11:36
Je podmienka, že Živnostenský list nesmie byť starší ako 3 mesiaca.
ik-a
07.12.04,15:40
Mam podobny problem. SP ma vyzvala, aby sme osobne dolozili original + 2 fotokopie. Vyplyva tato povinnost z nejakeho ustanovenia, alebo je to len rozmar birokracie. Mame na to reagovat, alebo im iba napisat nejaky "slusny" list.
Dakujem za reakcie
brm
07.12.04,16:16
budete sa možno smiať, ale po mne chceli tento rok aj originál+1 kópiu dokladu o pridelení DIČ...
juko
07.12.04,17:30
Podľa môjho názoru je to len zbytočná byrokracia. Treba sa im vzoprieť a nechať si zavolať ich nadriadeného, nech vám ukáže, aký zákon nám to ukladá. A hneď bude po probléme.
evuša
07.12.04,18:08
Myslím si, že dané pracovníčky v SP sa len hrajú na veľmi dôležité. Ja keď som sa registrovala tak mi úplne stačila kópia ŽL a registračný list zamestnanca. A živnostenský list by podľa môjho názoru vôbec nemusel byť nie starší ako tri mesiace, nakoľko ak podnikateľ podniká tak sociálna poisťovňa to určite vie. Stačí ak si dotyčná pracovníčka na sociálnej poisťovni stlačí klávesu na počítači a zistí, či podnikateľ odvádza za seba odvody. Ale to by nesmela byť taká lenivá a pohnúť zadkom. Ak ale požaduje pracovníčka SP niečo iné odporúčam tvrdo sa sťažovať. Ináč budú s vami cvičiť stále spartakiádu. So mnou to skúšali a tak ma dotyčná pracovníčka vytočila, že ju prepustili s práce pre nekompetentnosť. Odvtedy mám na sociálke pokoj a snažia sa mi všetkom vyjsť v ústrety.