Petit
25.10.06,20:58
Ahojte poradte mi niekto máme komisných dodávateľov tovar sme predali a prišla faktura od dodávatela ale je tam rozdiel v cenách môžem to vo faktúre naúčtovať rovno na 504 alebo musim na 132-cenovy rozdiel a až potom na 504? Máme toho dosť vela.
Ďakujem
Danila
25.10.06,19:02
Ty si podľa profilu fakt hlavný účtovník? Alebo se vloudila chybička? Lebo aj štylizácii príspevku veľmi ťažko porozumieť.
Petit
25.10.06,19:11
no ide mi len o to že skúsená účtovníčka mi poradila že môžme tento cenový rozdiel ak sa jedna o tovar už predaný zaúčtovať priamo vo faktúre teda 131 xxx a 504 xxx /321 ale teraz mi zase jedna pani auditorka povedala že musime vo fakture aj keď ide o tovar ktorý už nemáme na sklade aj tak dať učet 132 a cez interný doklad to potom preúčtovať na 504 ! Zdá sa mi to celkom zbytočné ale neviem ! Tak ak už rozumieš o čo ide tak mi poraď
timkab
26.10.06,09:49
Podľa mňa ti audítorka povedala správne, nakoľko vediete sklad.evidenciu spôsobom A. Ak by si tú faktúru zaúčtoval 504/321, porušili by ste metodiku účtovania, takéto účtovanie je pre sklad typu B. A metóda účtovania sa nemôže počas roka meniť. Aj keď cenový rozdiel nemusí ísť cez skladové karty, pre zachovanie spôsobu A je potrebné účtovať cez účet 131 a následne 132. Aj my sme takýto prípad účtovali interným dokladom.