betty
03.12.04,10:55
Poraďte mi, prosím ako si má zdaniť slovenský občan príjem (honorár) zo zahraničia (ČR), ktorý mu bol vyplatený brutto?

Ďakujem.
Nike
03.12.04,16:24
Ja by som to dala do § 8 ZDP ako náhodilý príjem. Nič tým nepokazíš. Ak to aj nebude v správnom §, dôležité je, že sa to zdaní, keď to už musí urobiť.

Na základe akej zmluvy to má, ešte z toho sa dá vychádzať.
betty
07.12.04,12:11
Má to myslím ako umelecký honorár. A neodvádza sa to v ČR? Je to pre mňa španielska dedina. Ďakujem.
Nike
07.12.04,15:02
Preštuduj si zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR. Ale myslím, že ak mu to nezdanili v ČR tak asi postupovali podľa svojich predpisov, to by som videla ako ich problém. Ale dala by som to do daň. priznania v SR.
janka
23.03.05,06:42
prosím vás kde by som našla zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie s Nemeckom, bola som na stránke ministerstva spravodlivosti(Jaspi) a vôbec mi to tam nenašlo, prosím súrne.....
Helenah
23.03.05,07:12
Podstatná je zmluva, ale nič nepokazíš ak to dáš do ostatných príjmov.Pozor na prepočítací kurz.K 31.12.2004 bol 1,255.Pre ČR môžeš použiť dva spôsoby: buď vyňatie príjmov alebo započítanie dane zaplatenej v zahraničí, podľa toho čo je pre daňovníka výhodnejšie.Vo všeobecnosti lepšie vychádza vyňatie príjmov.Vo všeobecnosti Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia vychádzajú v Zbierke zákonov. Skúste pohľadať v starých ročníkoch.Niektoré sú staré i niekoľko desiatok rokov.Príjemný deň
janka
23.03.05,07:19
helenah dakujem, ale mne sa jedná o zmluvu s Nemeckom....
Petronella
23.03.05,07:52
Tu najdete tie zmluvy ........http://www.akont.sk/dp_zmluvy.php Pekny den!
janka
23.03.05,07:54
dakujem petronella
Helenah
23.03.05,08:20
Janka tebe patrila len tá druhá časť mojej odpovede.Som rada, že už medzitým ti Petronela poradila.Majte sa dobre dievčatá
cecetka
04.04.06,13:36
Prosim je rozdiel vo vyplnovani DP za rok 2005 ked niekto pracoval vely rok v Anglicku a niekto celyrok v USA I dan vynata a dan zapoctom/
dakujem moc?!!!! som tu prvy krat
cecetka
04.04.06,13:46
Prosim surne o odpoved : Je rozdiel medzi podanim DP ked niekto pracuje cely rok v USA a niekto v Anglicku,vdaka
Johanka
05.04.06,10:31
Tlačivo DP je rovnaké, ide iba o iný spôsob výpočtu dane. Vypĺňajú sa rôzne riadky DP. Navedie Ťa k tomu aj predlač v jednotlivých riadkoch. Pre USA sa dajú použiť vzorové príklady na zdaňovanie príjmov z ČR (pre zdaňovanie príjmov z ČR sa používa metóda zápočtu dane takisto ako pre USA).
robika
13.02.07,15:19
Rada by som sa taktiez nieco opytala ohladom danoveho priznania, ja som odpracovala v anglicku cely rok 2006. Musim podat danove priznanie na slovensku? Ide o to ze v anglicku je danovy rok od 6.aprila do 5.aprila nasledujuceho roka. Nie som SZCO. Prijmy som mala zdanovane preddavkami.
Dakujem za pomoc.
Johanka
13.02.07,15:25
Rada by som sa taktiez nieco opytala ohladom danoveho priznania, ja som odpracovala v anglicku cely rok 2006. Musim podat danove priznanie na slovensku? Ide o to ze v anglicku je danovy rok od 6.aprila do 5.aprila nasledujuceho roka. Nie som SZCO. Prijmy som mala zdanovane preddavkami.
Dakujem za pomoc.
Doplň info - kde máš trvalý pobyt? Ak v SR, podávaš DP v SR z celosvetových príjmov.

K nesúladu zdaňovacích období:
§ 45 Zákona o dani z príjmov
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
glglgl
07.03.07,07:38
Prosim o radu, mam výplatné pásky zo Slovinska ktorým vobec nerozumiem su tam rozne sumy, napr. brutto , netto, a neviem co mam povazovat za zdanitelnu mzdu, nemá s tymto niekto skusenost,poradte prosim.Mzda sa skladá z roznych dodatkov , diet, prispevkov a mam z toho proste gulas. Dakujem za info.
Johanka
07.03.07,07:51
Treba pozvať klienta, nech priloží ruku k dielu :) .
Potrebuješ zistiť hrubý príjem, poistné a daň. Všetko ostatné je nepodstatné.
glglgl
07.03.07,08:37
Ten klient je moj muz a ten vobec sa do toho nevyzna. Cize hruba mzda by mala byt Brutto ???Aj ja si to tak myslim.
monika31
19.09.07,16:29
Prosím vás vie niekto poradiť, či treba zdaniť príjem z odmeny za pracu pri vyskume v Rakusku v atomovej elektrarni, ktora podlieha pod OSN? Mam doklad od atomovej agentury, ze tento prijem je oslobodený od dane. Zdaniť , alebo nezdaniť. Ak áno tak v SR?
ms.krncan
17.03.08,17:53
dakujem vam vsetkym, zatial som si v tejto sekcii nasla vsetko, co som potrebovala
a prajem vam krasny a uspesny den;)