mPeto
25.10.06,21:40
Zdravím,
mám problémik. Vyvážame do "Švajčiarka" reklamné a polygrafické produkty. Problém spočíva v tom, že tovar je čiastkovo dodávaný priamo na výletné lode v mieste, kde aktuálne kotvia, napr. do Viedne alebo Budapešti. (Plavidla sú švajčiarskej spoločnosti a plavia sa pod švajčiarskou vlajkou). Fakturujeme bez DPH (vývoz do tretích krajín), ale je na to potrebný JCD, ktorý v takomto prípade nie je možné získať (alebo aspoň zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako). Stretol sa niekto s niečím podobným?

1000 x dakujem za každú radu
liba2
26.10.06,02:03
Zdravím,
mám problémik. Vyvážame do "Švajčiarka" reklamné a polygrafické produkty. Problém spočíva v tom, že tovar je čiastkovo dodávaný priamo na výletné lode v mieste, kde aktuálne kotvia, napr. do Viedne alebo Budapešti. (Plavidla sú švajčiarskej spoločnosti a plavia sa pod švajčiarskou vlajkou). Fakturujeme bez DPH (vývoz do tretích krajín), ale je na to potrebný JCD, ktorý v takomto prípade nie je možné získať (alebo aspoň zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako). Stretol sa niekto s niečím podobným?
Myslím si, že ste zatiaľ týmto spôsobom nič nevyviezli, ani na lode nič nedodali, ak áno - tak len ukážkovo=ponuka, lebo posledná veta nasvedčuje, že neviete ako na to.
Odporúčam celú dodávku vyviesť švajčiarskemu odberateľovi a ten ju na lode distribuje - to zvládnete bez problémov;
alebo sa obráťte na Colné riaditeľstvo SR.
mPeto
26.10.06,08:11
Ale vyviezli a už aj za to uhradili tučnú DPH (a čakajú nás ďalšie). Na našom daňovom nám povedali, že musí byť JCD, z Colného riaditeľstva nás poslali na Colnicu prístav, tam nám povedali, že JCD určite nepotrebujeme a odporučili nás na DÚ BAI ...., preto sa pýtam

PS: ďakujem za odporúčanie, ale to je SK prístup (kúp a daj svätý pokoj), ktorý nie je možné uplatniť pre zahraničného klienta, ktorý to mal doteraz zabezpečené od klientov, ktorých vytláčame ...
dana9
26.10.06,08:30
Ale vyviezli a už aj za to uhradili tučnú DPH (a čakajú nás ďalšie). Na našom daňovom nám povedali, že musí byť JCD, z Colného riaditeľstva nás poslali na Colnicu prístav, tam nám povedali, že JCD určite nepotrebujeme a odporučili nás na DÚ BAI ...., preto sa pýtam

PS: ďakujem za odporúčanie, ale to je SK prístup (kúp a daj svätý pokoj), ktorý nie je možné uplatniť pre zahraničného klienta, ktorý to mal doteraz zabezpečené od klientov, ktorých vytláčame ...

imho, súhlasím s cú. o vývoz ide iby v prípade ak tovaar fyzicky opistí územie spoločenstva:

Článok 161 Colného kódexu:

97. Režim vývoz umožňuje, aby tovar spoločenstva opustil colné územie spoločenstva.
Vývoz zahŕňa uplatnenie výstupných formalít vrátane obchodno-politických opatrení a prípadného vývozného cla.
liba2
26.10.06,08:33
Mám tomu rozumieť tak, že švajčiarskemu odberateľovi pôjde faktúra s DPH?
mPeto
26.10.06,08:51
nie, faktúra ide bez DPH (CH je tretia krajina) a musel som to "dodaniť - teda DPH sme zaplatili my" nakoľko nemáme JCD


btw dostali sa mi do rúk aj faktúry od ich dodávateľov (FR, DE) a tiež fakturovali bez DPH a tovar išiel rovno na lode
Kolejová
08.07.09,07:28
Potrebujem poradiť: vystavavili sme faktúru pre nášho odberateľa v DE s miestom dodania v tretej krajine, čiže bez DPH. Teraz sme išli na colnicu potvrdiť JCD kedy tovar opustil EU a dozvedeli sme sa, že vývoz do tretej krajiny sa neuskutočnil. Čo s tým teraz ? Odberateľ z tretej krajiny nezaplatil tým v DE a tak mu ten výrobok z DE neposlali a majú ho u seba.

Opraviť faktúru ako dodanie do EU ?
Podať opravné DP ?

Ďakujem L.
Kolejová
08.07.09,09:38
Posúvam ...