brikina
26.10.06,06:47
Dobry den,

rada by som sa s vami poradila v tejto veci:
Zo socialneho fondu sme zaplatili vylet - autobus do Prahy (25 000,-)pre nasich zamestnancov. Nakolko niektori z nich nakoniec nesli, tak si ti ktori sli zobrali so sebou svojich partnerov al. deti (aby bol plny autobus). Ked im budem teraz tento nepenazni prijem zdanovat, tak 25 000 vydelim poctom ludi (44), ktori boli na vylete a tym ktorí tam mali partnera, tak tym zdanim dve casti. Dufam, ze je to spravny postup. Problem nastava u jedneho zamestnanca, ktory nie je zenaty a zobral si svoju priatelku, t.znamena nie je píbuzna podla zákona 152/1944 Z.z v znení neskorších predpisov. Vie mi niekto poradit, co by som mohla s tymto urobit?
Dakuejm
timkab
26.10.06,08:18
Podľa mňa by bolo najlepšie vyfaktúrovať náklady (aj bez zisku), ktoré boli vynaložené na priateľku zamestnanca. Stačí len: t.j. 25000/44=569,-. Ak v tejto sume nie je DPH, tak prirátať aj 19%DPH.
Gabi03
26.10.06,08:20
No možno nie najlegálnejšie, ale najjednoduchšie je priateľku prepísať na mamu :) ak nie je meno priateľky nikde zaevidované.
brikina
26.10.06,09:42
Podľa mňa by bolo najlepšie vyfaktúrovať náklady (aj bez zisku), ktoré boli vynaložené na priateľku zamestnanca. Stačí len: t.j. 25000/44=569,-. Ak v tejto sume nie je DPH, tak prirátať aj 19%DPH.

nemyslim, ze by to bolo dobre, ved ja si to dam celu fakturu do nakladov zo socialneho fondu a este si budem fakturovat, ze som niekomu urobila vylet?
brikina
26.10.06,10:01
No možno nie najlegálnejšie, ale najjednoduchšie je priateľku prepísať na mamu :) ak nie je meno priateľky nikde zaevidované.

ale podla menovaneho zakona je rodinny prislusnik len manzel/ka a nezaopatrene dieta...
Gabi03
26.10.06,10:03
ale podla menovaneho zakona je rodinny prislusnik len manzel/ka a nezaopatrene dieta...

Aha, som si neuvedomila. Potom ma napadá iba preplatiť čiastku zamestnancom, prípade napísať túto osobu ako rodinné príslušníka niektorému inému ZCovi, ak by s tým súhlasili a oni si daň medzi sebou dorovnajú.
brikina
26.10.06,10:08
Aha, som si neuvedomila. Potom ma napadá iba preplatiť čiastku zamestnancom, prípade napísať túto osobu ako rodinné príslušníka niektorému inému ZCovi, ak by s tým súhlasili a oni si daň medzi sebou dorovnajú.

to napadlo aj mna:)