brikina
26.10.06,08:47
Mam fakturu vystavenu 29.9.06, datum dodania sluzby 30.9.06
Dph-cko mam odovzdane za 9/2006. mozem si tuto fakturu zauctovat do oktobra bez nejakych obav, ze budem mat problem s danovakmi pri kontrole?
Tweety
26.10.06,06:49
Mam fakturu vystavenu 29.9.06, datum dodania sluzby 30.9.06
Dph-cko mam odovzdane za 9/2006. mozem si tuto fakturu zauctovat do oktobra bez nejakych obav, ze budem mat problem s danovakmi pri kontrole?
Ak je to dodávateľská fa, môžeš si uplatniť nárok na odpočet aj v ďalšom zdaňov. období,t.j. v 10/06.
Zdeni
26.10.06,06:49
Mam fakturu vystavenu 29.9.06, datum dodania sluzby 30.9.06
Dph-cko mam odovzdane za 9/2006. mozem si tuto fakturu zauctovat do oktobra bez nejakych obav, ze budem mat problem s danovakmi pri kontrole?
Môžeš ju zaúčtovať do októbra bez problémov.;)
evina
26.10.06,07:29
Môžeš ju zaúčtovať do októbra bez problémov.;)

Zaúčtovať do 9/2006 a zaviesť do záznamov pre účely DPH 10/2006. - aby to niekoho nemiatlo- DPH sa uplatní v 10/2006 a účtovala by som ju v 9/2006.
brikina
26.10.06,08:47
dakujem velmi pekne, idem to teda zauctovat do 9/2006 ale DPH uplatnim az v 10/2006. Poviete mi aj, v ktorom paragrafe sa to docitam?
evina
26.10.06,08:53
dakujem velmi pekne, idem to teda zauctovat do 9/2006 ale DPH uplatnim az v 10/2006. Poviete mi aj, v ktorom paragrafe sa to docitam?


Čo sa týka práva na uplatnenie DPH paragraf 51 zákona o DPH. Ak si to dáš do lišty vyhľadať nájdeš ho tu tiež už niekoľkokrát.
ALBO
27.10.06,05:44
dakujem velmi pekne, idem to teda zauctovat do 9/2006 ale DPH uplatnim az v 10/2006. Poviete mi aj, v ktorom paragrafe sa to docitam?

No mne sa to nezdá. Ide o službu, výstupová daň je v 9. mesiaci, lebo dátum vystavenia je 9., ale vstupová je podľa § 51/2 posledná veta a to vtedy ked to dostanete do záznamov podľa § 70. A k tomu je výklad, že sa uvedie v tom období, kedy výstupová. takže pri službe by obe dane mali byť v jednom mesiaci, tam nečakáte, kedy budete mať dokad.
Orsz
27.10.06,05:50
No mne sa to nezdá. Ide o službu, výstupová daň je v 9. mesiaci, lebo dátum vystavenia je 9., ale vstupová je podľa § 51/2 posledná veta a to vtedy ked to dostanete do záznamov podľa § 70. A k tomu je výklad, že sa uvedie v tom období, kedy výstupová. takže pri službe by obe dane mali byť v jednom mesiaci, tam nečakáte, kedy budete mať dokad.
Aj mne sa zdá, že by to malo byť tak. Pretože tým, že sa to zaúčtuje do 9.mesiaca sa dá najavo, že doklad do času uzavretia DPH tam bol - a prečo sa teda neuplatnil. Pretože posunutie do ďalšieho zdaň.obdobia by sa malo diať na základe toho, že nemáme zatiaľ doklad. Preto odporúčam zaúčtovať aj v 10.mesiaci ( čo sa týka určenia kurzu podľa zákona o účtovníctve - môže sa použiť kurz dňom prijatia tovaru z 30.9.2006, ale zaradiť až v 10/06).
evina
27.10.06,06:03
Aj mne sa zdá, že by to malo byť tak. Pretože tým, že sa to zaúčtuje do 9.mesiaca sa dá najavo, že doklad do času uzavretia DPH tam bol - a prečo sa teda neuplatnil. Pretože posunutie do ďalšieho zdaň.obdobia by sa malo diať na základe toho, že nemáme zatiaľ doklad. Preto odporúčam zaúčtovať aj v 10.mesiaci ( čo sa týka určenia kurzu podľa zákona o účtovníctve - môže sa použiť kurz dňom prijatia tovaru z 30.9.2006, ale zaradiť až v 10/06).
Teraz tomu trochu nerozumiem.
1. Priznávam, že som si nevšimla, že ide o službu /čo zatiaľ nič nemení na mojom predchádzajúcom príspevku.
2.Neviem odkiaľ vieme, že ide o službu z EÚ /takže nerozumiem o aké dve dane ide v prípade príspevku ALBO/
3. Orosz, práveže ak máme doklad do riadneho podania DP máme právo sa rozhodnúť, do ktorého obdobia ho zaradíme - do 9. alebo 10. V Internej smernici by sme mali mať dátumy, do ktorého dňa robíme uzávierku za predchádzajúci mesiac a zaraďujeme aj faktúry do DPH pre účely odpočtu.....
4. Takže ak ide o službu v tuzemsku zopakovala by som svoj príspevok 4.
ALBO
27.10.06,06:15
Teraz tomu trochu nerozumiem.
1. Priznávam, že som si nevšimla, že ide o službu /čo zatiaľ nič nemení na mojom predchádzajúcom príspevku.
2.Neviem odkiaľ vieme, že ide o službu z EÚ /takže nerozumiem o aké dve dane ide v prípade príspevku ALBO/
3. Orosz, práveže ak máme doklad do riadneho podania DP máme právo sa rozhodnúť, do ktorého obdobia ho zaradíme - do 9. alebo 10.
4. Takže ak ide o službu v tuzemsku zopakovala by som svoj príspevok 4.

Evina, ani ja neviem odkial mám, že ide o Eu, asi sa mi to splietlo z predcházajúcou témou. Takže beriem späť svoj príspevok. A súhlasím s príspevkom 4.