matus.ondusko
26.10.06,08:57
Poradte mi prosím, mam fa vystavenu od nemeckej spoločnosti identifikovany pre dan v nemecku, poplatok za služby, je vystavena bez dph. Aké sú povinnosti pre mna ked som osoba identifikovaná pre dan v tuzemsku.Dakujem
Milan Benka
26.10.06,07:00
Poradte mi prosím, mam fa vystavenu od nemeckej spoločnosti identifikovany pre dan v nemecku, poplatok za služby, je vystavena bez dph. Aké sú povinnosti pre mna ked som osoba identifikovaná pre dan v tuzemsku.Dakujem

Ak sa jedná o službu s miestom dodania SR (viď §§ 15,16 Z. o DPH), si povinný urobiť "samozdanenie".
matus.ondusko
26.10.06,07:08
Ta je poplatok za dodanie špedičnej databazy. Je vystavena fa na 50Eur bez dph, ked sa mozem spytat ako urobím samozdanenie?
Milan Benka
26.10.06,07:33
matus.ondusko
26.10.06,08:54
Chcem sa este opytat ked som podaval danove priznanie za 3Q a neuviedol som samozdanenie mam povinnost ho podat dodatocne danové? Sú za to nejaké sankcie?
Milan Benka
26.10.06,09:28
Predpokladám, že tá šped. databáza sa týka tvojho predmetu podnikania, že s ním súvisí. V takom prípade pri samozdanení musíš odviesť daň, ale máš nárok aj na jej odpočet , výsledný vplyv na DP bule 0. Ale podať dodatočné odporúčam, aby boli v jednotlivých riadkoch správne údaje. V tomto prípade ti žiadna sankcia nehrozí.
matus.ondusko
26.10.06,14:39
Na dodatočnom DPH sú všetky položky také ako na riadnom len sa zapíše rozdiel alebo len tie riadky zapíšem,ktoré nie sú na riadnom?
matus.ondusko
26.10.06,14:42
Predpokladám, že tá šped. databáza sa týka tvojho predmetu podnikania, že s ním súvisí. V takom prípade pri samozdanení musíš odviesť daň, ale máš nárok aj na jej odpočet , výsledný vplyv na DP bule 0. Ale podať dodatočné odporúčam, aby boli v jednotlivých riadkoch správne údaje. V tomto prípade ti žiadna sankcia nehrozí.

Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?
Milan Benka
26.10.06,17:42
Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?

Vyplníš ho ako riadne, len na prvej strane zaškrtneš nie riadne, ale dodatočné.
Paula
26.10.06,17:46
Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?

Všetky sumy na DP vypíšeš podľa správnosti (teda nielen tie sumy, ktoré ti chýbali v riadnom) a tak, ako je hore písané, bude to "dodatočné"
matus.ondusko
27.10.06,07:02
Všetky sumy na DP vypíšeš podľa správnosti (teda nielen tie sumy, ktoré ti chýbali v riadnom) a tak, ako je hore písané, bude to "dodatočné"

Prosím Vás je to nejako termínovo obmedzené na podanie dodatočného dph za 3Q,lebo treba mi potom aj dodatočný súhrný výkaz. ďakujem