matus.ondusko
26.10.06,11:11
Chcem sa opytat ako účtujete spotrebu PHM v Oberone V JU. Bločky PHM davate 592 kod a evidenciu o prevadzke vozidla k tomu?Ďakujem
Melnick
26.10.06,09:37
Chcem sa opytat ako účtujete spotrebu PHM v Oberone V JU. Bločky PHM davate 592 kod a evidenciu o prevadzke vozidla k tomu?Ďakujem

Kód 592 má väzbu na ďalšie knihy: Nákup PHL a Knihu jázd. Musíš mať ale zaevidované autá,o ktorých účtuješ. Kód 592 Ťa ani nepustí ďalej kým mu všetko nevyplníš.A v tabuľke,ktorá sa Ti ponúka zadáš ,do ktorého auta si PHL načerpal.
matus.ondusko
26.10.06,09:44
592 kod pre mna predstavuje výdavok, čo potom evidencia jazdy je len doklad o čerpaní PHM? Udava mi tam základné náhrady a nahrady za PHM čo je pre mňa daňový výdavok? Dakujem.
Melnick
26.10.06,12:25
592 kod pre mna predstavuje výdavok, čo potom evidencia jazdy je len doklad o čerpaní PHM? Udava mi tam základné náhrady a nahrady za PHM čo je pre mňa daňový výdavok? Dakujem.
Keď zaúčtuješ PHL cez kód 592 ,áno sú to VOZD ,nakúpené litre sa Ti automaticky zaevidujú v knihe nákupu PHL a následne napíšeš v knihe jázd cez ponuku "nový" jazdu na aute-miesto a účel jazdy a tam Ti pekne ukáže koľko máš zostatok paliva a na konci roka si dáš už iba vytlačiť knihu jázd ,kde Ti zobrazí či si prečerpal PHL v porovnaní so zaevidovanými jazdami,alebo nie a podľa toho urobíš uzávierkové operácie .