evika
26.10.06,12:12
Chcela by som poprosiť o radu. Stalo sa mi , že majitel stratil potvrdenku
o odbere tovaru na čerpacej stanici na Platobnú kartu.Všimla som si to až taraz. Stále mi hovoril, že ju donesie a nedoniesol, lenže ja som si z celkovej
Fa uplatnila aj z tejto potvrdenky DPH.Čo teraz.
Dana K.
26.10.06,10:41
Chcela by som poprosiť o radu. Stalo sa mi , že majitel stratil potvrdenku
o odbere tovaru na čerpacej stanici na Platobnú kartu.Všimla som si to až taraz. Stále mi hovoril, že ju donesie a nedoniesol, lenže ja som si z celkovej
Fa uplatnila aj z tejto potvrdenky DPH.Čo teraz.

No ak to na faktúre máš, tak nech ti majiteľ napíše čestné vyhlásenie, že túto potvrdenku stratil a prilož si ju k faktúre, alebo k ostatným potvrdenkám, podľa toho aký máš systém zakladania. Teda ak tým tovarom myslíš PHM. Lebo ak niečo iné, tak tam sa už ťažko dokazuje, že to bolo na účely podnikania. Mohol tam kúpiť napr. aj časopis alebo čokoládu.
kalkulka
27.10.06,05:07
Bez dokladu, ti asi ťažko niekto niečo uzná. Už vôbec nie DPH, ak nemáš doklad. Takisto na daň z príjmov, dokázať aký to bol výdavok, to je tiež problém. Jedine, keby ste s pokúsili získať z čerpacej stanice nejaký opis dokladu, alebo faktúru, ak by boli ochotní. Ale viem, že pri platení v hotovosti to nie je až také ľahké. Skúste. Možno sa vám podarí.
Paula
27.10.06,05:41
Chcela by som poprosiť o radu. Stalo sa mi , že majitel stratil potvrdenku
o odbere tovaru na čerpacej stanici na Platobnú kartu.Všimla som si to až taraz. Stále mi hovoril, že ju donesie a nedoniesol, lenže ja som si z celkovej
Fa uplatnila aj z tejto potvrdenky DPH.Čo teraz.

V predchádzajúcich príspevkoch sa uvažuje o dvoch rôznych prípadoch ....ja som to pochopila tak, že faktúra je a chýba doklad o platbe na ČS. Chýba mi aj informácia, z akého účtu platba prebehla (firemný, osobný). A potom, nárok na odpočet je na základe faktúry, nie na základe jej zaplatenia.