matus.ondusko
26.10.06,12:55
Som začinajuci SZCO, čo pre mna vyplýva pre danový úrad v tomto roku okrem DPH priznaní. Dajme že som SZCO od Januára 2006. Mam ešte jedného zamestnanca. Ďakujem
daniek
26.10.06,11:02
Som začinajuci SZCO, čo pre mna vyplýva pre danový úrad v tomto roku okrem DPH priznaní. Dajme že som SZCO od Januára 2006. Mam ešte jedného zamestnanca. Ďakujem

dph priznania podávaš iba vtedy ak si zaregistrovaný za platiteľa dph a k tomu aj Súhrnný výkaz ak dodávaš tovar do členských štátov EÚ

keď máš zamestnanca tak sa musíš zaregistrovať aj na daň z príjmov zo závislej činnosti zrážať zamestnancovi preddavky na daň a odvádzať na daňový úrad. q-tálne predkladať Prehľad o zrazených preddavkoch.
Gabi03
26.10.06,11:08
a samozrejme do 31.3.07 podať DP k dani z príjmov (SZČO)
Zdeni
26.10.06,11:09
Som začinajuci SZCO, čo pre mna vyplýva pre danový úrad v tomto roku okrem DPH priznaní. Dajme že som SZCO od Januára 2006. Mam ešte jedného zamestnanca. Ďakujem
Ak už zamestnanca máš, mal si už byť prihlásený. Aj zopár prehľadov odovzdaných.;) /neviem, či sa len pýtaš, alebo si to urobil:confused: /
Veronika Gabrielova
26.10.06,11:12
Ahojko :),
najlepšie by asi bolo, keby si všetky otázočky a veci v ktorých si si nie istý napísal a budeme sa ti snažiť poradiť :))).
matus.ondusko
26.10.06,11:20
Ahojko :),
najlepšie by asi bolo, keby si všetky otázočky a veci v ktorých si si nie istý napísal a budeme sa ti snažiť poradiť :))).

Mam zamestnanca, som SZCO, mam povinnost nahlasit ho na DU?
Gabi03
26.10.06,11:21
Mam zamestnanca, som SZCO, mam povinnost nahlasit ho na DU?

Ak máš ZCa, mal si ho už prihlásiť na DÚ.
(Okrem toho aj do SP a ZP.)
matus.ondusko
26.10.06,11:32
Ked som nenahlasil iba na DU,nedá sa to nejako dodatočne nahlasit aj podat prehlad o zrazených preddavkov?Mimochodom nemám žiadne, musim podat prehlad?
Gabi03
26.10.06,11:33
Ked som nenahlasil iba na DU,nedá sa to nejako dodatočne nahlasit aj podat prehlad o zrazených preddavkov?Mimochodom nemám žiadne, musim podat prehlad?

Ak máš zamestnanca, musíš podať prehľad ak si mu strhával preddavky na dať. Ak mu vychádzala iba zrážková daň, tak si nemusel. Pri neplnený povinnosť rátaj s pokutou.
matus.ondusko
26.10.06,11:38
Prosím ťa o ujasnenie mam zamestnanca nestrhaval som mu preddavky na dan a zražková dan mu vychadzala 0,kedze ma mesačný príjem 7000Sk základnú mzdu. Mám nejaku povinnost alebo to mám nechat tak.
ANNAP
26.10.06,11:44
Mam zamestnanca, som SZCO, mam povinnost nahlasit ho na DU?

Na DU nenahlasuješ zamestnanca ale seba ako zamestnávateľa, to isté do poisťovní, lenže tam nahlasuješ aj zamestnávateľa aj zamestnanca, povinnosť je do 8 dní.
Gabi03
26.10.06,11:44
Prosím ťa o ujasnenie mam zamestnanca nestrhaval som mu preddavky na dan a zražková dan mu vychadzala 0,kedze ma mesačný príjem 7000Sk základnú mzdu. Mám nejaku povinnost alebo to mám nechat tak.

Prihlásiť na DU pre daň z príjmu zo závislej činnosti si sa mal. Prehlady podávať nemusel. Ale upozorňujem, minimálna mzda od 1.10. je 7600,--!

Pomýlila ma tá zrážková daň. Teda na správnu mieru. Ak má príjem 7000 (čo od októbra už nemôže dať), už musí platiť preddavok na daň, nie zrážkovú bez ohľadu na to, či mu vyšiel preddavok na daň 0 alebo viac. V tomto prípade musí podávať prehľady ako píše Jozef nižšie.
Muška
26.10.06,11:54
Máš posielať nulové výkazy na DU
Jozef I
26.10.06,11:56
Prihlásiť na DU pre daň z príjmu zo závislej činnosti si sa mal. Prehlady podávať nemusel. Ale upozorňujem, minimálna mzda od 1.10. je 7600,--!

Od nás daňový úrad chcel podávať Q prehľady, aj keď nik zamestnaný nebol. Museli sa podať nulové. Lebo v minulosti zamestnanci boli. Na DU to vysvetlili tým, že ak už nechcem podávať nulové prehľady mám sa odhlásiť z platenia dane zo závislej činnosti. Pokiaľ som tam nahlásený ako platca mám podávať hlásenia. Tak teraz podávam nulové, čo keby náhodou opäť niekto pribudol. ;)
Milan Benka
26.10.06,12:10
Od nás daňový úrad chcel podávať Q prehľady, aj keď nik zamestnaný nebol. Museli sa podať nulové. Lebo v minulosti zamestnanci boli. Na DU to vysvetlili tým, že ak už nechcem podávať nulové prehľady mám sa odhlásiť z platenia dane zo závislej činnosti. Pokiaľ som tam nahlásený ako platca mám podávať hlásenia. Tak teraz podávam nulové, čo keby náhodou opäť niekto pribudol. ;)

Od 15.12.2005 bez opory v zákone:


Zákon o dani z príjmov

Úplné aktuálne znenie zákona o dani z príjmov 595/2003 Z.z.
účinnosť od 15.12.2005

§39
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti
matus.ondusko
26.10.06,12:13
Takže poradte mi prosím co mám robit.Mam zamestnanca od februara. Platím mu len min.mzdu, nenahlasil som sa ako platitel zo závislej činnosti na DU, co mam teraz najprv urobit.Dakujem
Jozef I
26.10.06,12:22
Od 15.12.2005 bez opory v zákone:


Vďaka za radu. Asi sa na daňovom stále riadia podľa starého znenia. ;) A ja som si tú zmenu tiež nevšimol. :( Ono poslať nulové hlásenie zas nebol až taký problém raz za 1/4 rok. :D Ale už nemusím.
Jozef I
26.10.06,12:24
Takže poradte mi prosím co mám robit.Mam zamestnanca od februara. Platím mu len min.mzdu, nenahlasil som sa ako platitel zo závislej činnosti na DU, co mam teraz najprv urobit.Dakujem
Išiel by som sa najprv nahlásiť na DU ako platca zo záv. činnosti. A tam by som sa spýtal ako to najlepšie vyriešiť.
Zdeni
26.10.06,12:26
Takže poradte mi prosím co mám robit.Mam zamestnanca od februara. Platím mu len min.mzdu, nenahlasil som sa ako platitel zo závislej činnosti na DU, co mam teraz najprv urobit.Dakujem
Nahlásiť na DÚ. Podať prehľad za 1Q, 2Q, 3Q./ pokuta za prvé dva, t.j 2x 2000,- / za 3Q ešte stihneš - do 30.10. bez pokuty.
Milan Benka
26.10.06,12:27
Takže poradte mi prosím co mám robit.Mam zamestnanca od februara. Platím mu len min.mzdu, nenahlasil som sa ako platitel zo závislej činnosti na DU, co mam teraz najprv urobit.Dakujem

Prihlásiť sa za platiteľa dane zo závislej činnosti - oneskorene- pokuta 2000,-
Podať štvrťročné hlásenia - ( keďže si vyplácal príjmy zo ZČ) - 1.a 2.Q pokuta 2*2000,-, 3.Q. stihneš podať v termíne.