hellin
26.10.06,13:39
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by to bola veľká chyba, ak by sme odviedli a zároveň si uplatnili DPH pri nadobudnutí služby s iného členského štátu, ak miesto dodania je mimo SR (fa obsahuje zahraničnú DPH)? Viem, že v takýchto prípadoch fa u nás nie je predmetom dane a treba si ju pýtať z daného štátu ako refundáciu. Ďakujem a prajem pekný deň : - )
petra:-)
26.10.06,11:49
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by to bola veľká chyba, ak by sme odviedli a zároveň si uplatnili DPH pri nadobudnutí služby s iného členského štátu, ak miesto dodania je mimo SR (fa obsahuje zahraničnú DPH)? Viem, že v takýchto prípadoch fa u nás nie je predmetom dane a treba si ju pýtať z daného štátu ako refundáciu. Ďakujem a prajem pekný deň : - )

Myslím, že takýto postup je chybou, a v prípade, že sa tak postupovalo, bude potrebné podať dodatočné DP k DPH.
Vladimír Ozimý
26.10.06,11:51
nechápem asi som unavený...ale ak je to služba ktorá nie je predmetom dane to jest zákona o DPH na čo si chcete ju uplatňovať na vstup aj výstup to je prvá vec...no a po druhé ak tá česká firma vám faktúrovala s dph a je to správne tak ak nie ste registrovaný v ČR tak potom si neuplatnite dph a date si ju do nákladov...
Milan Benka
26.10.06,11:52
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by to bola veľká chyba, ak by sme odviedli a zároveň si uplatnili DPH pri nadobudnutí služby s iného členského štátu, ak miesto dodania je mimo SR (fa obsahuje zahraničnú DPH)? Viem, že v takýchto prípadoch fa u nás nie je predmetom dane a treba si ju pýtať z daného štátu ako refundáciu. Ďakujem a prajem pekný deň : - )

To, že fa obsahuje zahraničnú DPH ešte nedokazuje, že miesto dodania služby je mimo SR. Takže ak chceš presnejšiu odpoveď, doplň údaje o prijatej službe.