gandy
26.10.06,14:33
Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
Zdeni
26.10.06,12:39
Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
Ak spĺňa uvedené podmienky, tak áno:
Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti
§ 104
(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len evidencia nezamestnaných občanov ) bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.
gandy
26.10.06,13:15
Len by som potrebovala vedieť,či v tej čiastke 2288,ktorú platíme do SP je zahrnuté aj to poistenie v nezamest.Je to tých 4,75% do garančného fondu?
luciagr
26.10.06,13:19
poistenie v nezamestnanosti 4,4% z vymeriavacieho zakladu
garancne poistenie plati len zamestnavatel za zamestnancov
katkaj
26.10.06,13:26
Len by som potrebovala vedieť,či v tej čiastke 2288,ktorú platíme do SP je zahrnuté aj to poistenie v nezamest.Je to tých 4,75% do garančného fondu?

V čiastke 2288 je zahrnuté :

nemocenské 304
starobne 1242
invalidné 414
rezervný fond 328

spolu 2288

Poistenie v nezamestnanosti tam nie je
Muška
26.10.06,13:29
Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
Poistenie v nezamestnanosti pre SZČO je iba dobrovoľné, takže sa musel prihlásiť na platenie.

Na podporu má nárok ak preukáže že v posledných 4 rokoch, bolo za neho platené poistenie v nezamestnanosti po dobu 3 rokov.