Mackovka
26.10.06,15:07
Prosím o radu, nestačili mi informácie, ktoré som získala:
Ide o osobu po civilnej službe, určitý čas nezamestnaný alebo dobrovoľne nezamestnaný, naposledy evidovaný na úrade práce do 31.7.2006. Od 1.8.2006 je živnostníkom a od 22.10.2006 sa zamestnal, pričom živnosť si zatiaľ chce ponechať.
1. Platí, že v prvom roku živnosti sa odvody na zdravotné poistenie ani do SP
neodvádzajú?
Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP. ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október.
2. Má na odvody SZČO do ZP vplyv skutočnosť, že sa zamestnal - ak ako SZČO nemá a nepredpokladá, že bude mať príjmy a výdavky?
3. Aké povinnosti bude mať za rok 2006?
Musí aj pri nulových príjmoch ak bude živnosť trvať a ak bude zároveň zamestnaný urobiť ročné zúčtovanie ZP? Nemôže mu ho urobiť iba zamestnávateľ?
Ďakujem a želám pekný deň.
Muška
26.10.06,13:13
Prosím o radu, nestačili mi informácie, ktoré som získala:
Ide o osobu po civilnej službe, určitý čas nezamestnaný alebo dobrovoľne nezamestnaný, naposledy evidovaný na úrade práce do 31.7.2006. Od 1.8.2006 je živnostníkom a od 22.10.2006 sa zamestnal, pričom živnosť si zatiaľ chce ponechať.
1. Platí, že v prvom roku živnosti sa odvody na zdravotné poistenie ani do SP
neodvádzajú?:p>:p> na SP platí až podľa daňového priznania za rok 2006, na ZP musí platiť 966,- ak nie je z iného titulu poistený.
Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP. ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október.
2. Má na odvody SZČO do ZP vplyv skutočnosť, že sa zamestnal - ak ako SZČO nemá a nepredpokladá, že bude mať príjmy a výdavky? či bude musieť doplatiť do ZP sa ukáže opäť až pri DP za rok 2006, ak predpokladá, že nebude mať príjmy z podnikania, tak nebude ani na ZP doplácať
3. Aké povinnosti bude mať za rok 2006?:p>:p>
Musí aj pri nulových príjmoch ak bude živnosť trvať a ak bude zároveň zamestnaný urobiť ročné zúčtovanie ZP? musí. Nemôže mu ho urobiť iba zamestnávateľ? nemôže:p>:p>
Ďakujem a želám pekný deň. :p>:p> aj my Tebe ..............
Muška
26.10.06,13:15
Mám tomu rozumieť tak, že od 1.8.2006 už nemusel odvádzať odvody na ZP musel.
ZP zaplatil aj za august a poisťovňa poskytla informáciu, že je potrebné doplatiť aj za september a alikvotnú časť za október poisťovňa má pravdu.


ešte toto som zabudla