Daduľa
26.10.06,15:11
Fo SZČO vyslal svojich dvoch zamestnancov na služobnú cestu, aby zabezpečovali objednané služby pre iného odberatela.
Nakoľko by sa neopaltilo každý deň dochádzať zabezpečil im zamestnávateľ ubytovanie, aj stravovanie v turistickom hoteli.
Faktúru hotel vystavil na FO SZČO, korý objednával pre zamestnancov ubyt a starvu. Faktúra je s DPH. Boli tam 2-týždene.
Môže si zamestnávateľ dať do nákladov zaplatené ubytovanie a stravu a odpočítať DPH???
Prosím poradte aj na aký účet to zaúčtovat??
Daduľa
27.10.06,06:15
Prrosím naozaj mi nikto neporadi?????
Tweety
27.10.06,06:20
Fo SZČO vyslal svojich dvoch zamestnancov na služobnú cestu, aby zabezpečovali objednané služby pre iného odberatela.
Nakoľko by sa neopaltilo každý deň dochádzať zabezpečil im zamestnávateľ ubytovanie, aj stravovanie v turistickom hoteli.
Faktúru hotel vystavil na FO SZČO, korý objednával pre zamestnancov ubyt a starvu. Faktúra je s DPH. Boli tam 2-týždene.
Môže si zamestnávateľ dať do nákladov zaplatené ubytovanie a stravu a odpočítať DPH???
Prosím poradte aj na aký účet to zaúčtovat??
Ak sú to náklady na dosiahnutie a udržanie príjmov daňovníka, čo v tomto prípade sú,(zabezpečovali objednané služby) tak tú fa by som dala do účtovníctva s nárokom na odpočet dane.
Daduľa
27.10.06,07:28
Ano súvisia náklady s podnikaním, takze vrelá vdaka!!!
Pekny víkendík všetkým!!
GABRIELA
27.10.06,10:15
Len by som to zaúčtovala ako samostatnú položku, nie ako súčasť cesťáku niektorého zamestanca. Tam DPH nie je možné uplatniť.
Daduľa
27.10.06,10:42
Ja som to dala ako samostatnú faktúru a zaúčtovala 512/321
343/321
Myslis ze by to mohlo byt???
Dik.