adulique
26.10.06,15:29
Ahojte. Urcite bola tato tema uz rozpisovana, ale nenasla som ju. Takze prosim poslite mi link ak niekto vie.
Moja otazka:
Ako SZCO s trvalym bydliskom na vychode Slovenska dochadzam tyzdenne do BA. Mozem si odpisovat penazne diety, alebo si musim kupovat stravne listky? Mne to vychadza, ze je to akoby pracovna cesta, takze by som mohla odpisovat aj diety. Ako je to? Dakujem.
Chobot
26.10.06,13:38
Ahojte. Urcite bola tato tema uz rozpisovana, ale nenasla som ju. Takze prosim poslite mi link ak niekto vie.
Moja otazka:
Ako SZCO s trvalym bydliskom na vychode Slovenska dochadzam tyzdenne do BA. Mozem si odpisovat penazne diety, alebo si musim kupovat stravne listky? Mne to vychadza, ze je to akoby pracovna cesta, takze by som mohla odpisovat aj diety. Ako je to? Dakujem.

Ak máš sídlo firmy totožné s trvalým bydliskom, na východe SK, tak cestou do Bratislavy vykonávaš služobnú cestu, na ktorú máš nárok na všetky cestovné náhrady - stravné, cestovné, ubytovanie plus vedľajšie.

Je to v tejto diskusii od príspevku č. 12:

http://www.porada.sk/t16781-stravovanie-szco.html
Muška
26.10.06,14:04
no dala by som si pozor pri tých dietach - viď § nižšie - ak je to pravidelné pracovisko - tak SZČO nemá nárok na diéty

(1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.