sisley
26.10.06,16:21
Od zamestnavatela som dostal (26.10.) vypoved podla §63 ods. 1 pism. a).

Vypovedna doba mi teda zacina plynut 1.11. a konci 31.12., alebo mam na vyber odstupne podla §76 ods. 2?

Teda ak do 31.10. dorucim zamestnavatelovi ziadost o ukoncenie pracovneho pomeru ku 31.10. a vyplatenie odstupneho, musi zamestnavatel tuto ziadost akceptovat a odstupne my vyplatit kedze mu to ten odsek 2 prikazuje?

Chapem to spravne?

Vviete mi prosim poradit, aj text ktory by mala tato ziadost obsahovat? Aby som nahodou na nieco nezabudol.

Dakujem.
Tweety
26.10.06,14:59
Od zamestnavatela som dostal (26.10.) vypoved podla §63 ods. 1 pism. a).

Vypovedna doba mi teda zacina plynut 1.11. a konci 31.12., alebo mam na vyber odstupne podla §76 ods. 2?

Teda ak do 31.10. dorucim zamestnavatelovi ziadost o ukoncenie pracovneho pomeru ku 31.10. a vyplatenie odstupneho, musi zamestnavatel tuto ziadost akceptovat a odstupne my vyplatit kedze mu to ten odsek 2 prikazuje?

Chapem to spravne?

Vviete mi prosim poradit, aj text ktory by mala tato ziadost obsahovat? Aby som nahodou na nieco nezabudol.

Dakujem.
Na základe doručenej výpovede podľa § 63... dňa ..., žiadam o ukončenie PP pred začiatkom plynutia VD. Zamstnávateľ tejto žiadosti je povinný vyhovieť a vyplatiť zamestnancovi odstupné za nevyčerpanú VD podľa § 76 .