metrix
26.10.06,22:28
Prosim vas kolko stoji vedenie jed.uctovnictva v restauracii, kt. nie je platcom dph? Viem ze mzdy a odvody zamestnancov stoja od 250 do 400/os,to som tu našla len nikde neviem najst kolko stoji vedenie uctovnictva a od coho sa tato cena odvija, dakujem za odpoved.
ekopo
26.10.06,20:38
napr. je to rozvedené aj tu. Závisí od regiónu...... www.porada.sk/t2956-poukajte-koko-pyta.html
metrix
26.10.06,21:17
Ano to som citala ale vzdy sa to toci okol miezd, a vykazov, chcem vediet skor kolko stoji uctovnictvo, ako take, vsetky tie blocky, faktury o pod. Padla tam suma 10 000 az 15 000, a plus zamestnanci, do sa mi zda vela, ale neviem ci tomu dobre rozumiem. Ach jaaaj
ekopo
27.10.06,09:17
Vidím, že sa do toho nikto nemá. Všetko závisí o aké účtovníctvo ide. Jednoduché, alebo podvojné, platič/neplatič DPH, ceny sa pohybujú aj podľa regiónu. Videj som JU zápis v PD za 12,- ale aj za 25,-. V PU za 15,- ale aj za 50,-Sk. Na túto otázku nedostaneš od nikoho jednoznačnú odpoveď.
abel
27.10.06,09:20
Je to otázka ponuky a dopytu. Ak im povieš 20.000.- máš po klientovi. Ak im povieš 1000.- navalí sa Ti ďalších 50 klientov a ty sa nevyhrabeš z papierov.
Cenu si stanovíš buď podľa počtu položiek alebo mesačne pevnú sadzbu.
Johanka
27.10.06,11:53
... a nie je reštaurácia ako reštaurácia- myslím na množstvo dokladov . Niekto chodí na nákup tovaru dva razy za mesiac, lebo má dobré skladovacie možnosti, iný každý deň do desiatich obchodov ....
apo
27.10.06,14:42
Prosim vas kolko stoji vedenie jed.uctovnictva v restauracii, kt. nie je platcom dph? Viem ze mzdy a odvody zamestnancov stoja od 250 do 400/os,to som tu našla len nikde neviem najst kolko stoji vedenie uctovnictva a od coho sa tato cena odvija, dakujem za odpoved.

Účtovanie reštaurácií patrí medzi komplikovaniejšie účtovníctva. okrem tokov peńazí sa musí účtovať aj o gastrolístkoch. Tam si to môžeš yjednodušiť, ale aj robiť formou evidencie pohľadávokj a ich úhrad.

Ak do toho vstúpía aj hracie prístroje ja tu opäť niečo navyše.
Dobrá rada nedaj sa vtiahnuť do robenia evidencie o pohybe zásob a ak áno tak táto práca je hodná viac ako vedenie denníka.

Ak je to ozaj reštaurácia, kde gró tržby je z podávaných jedál je nutné si rozdeliť nákupz na tovar a materiál, tržby za tovar a vlastné výrobky.

Ja zatiaľ s vedomím majiteľov takých to prevádzok v jednoducho aj podvojnom účtovnícve účtujem nákupy aj tržby ako tovar, ale ja viem, že je to nie celkom OK, ale pri daňovej kontrole im to bolo fuk.

Záver.

Ak je to slušné prevádzka kde sa celá tržba riadne blokuje tak do toho choď, ale cenu si nechaj otvorenú, že na konci roka to vyhodnotíš a stanovíš si paušál na nasledujúci rok. Ak je prevádzka kde sa robí hlavne šedá ekonomika tak budú skúpi aj na platenie za účtovníctvo. Totož oni to účtovníctvo vlastne nepotrebujú.

apo