sophie
27.10.06,07:42
Zamestnankyňa nastúpila do TPP 1.5.2006 na dvojzmennú prevádzku s prac.časom 38,75/týždeň. Zmena trvá 8hod, z toho čistý prac.čas je 7,5h
odpracované má:
máj 2006
prac.dni 23 prac.hodiny 162,5h
plat.sviatky 2 hodiny sviatkov 15h
počet hodín bežného pracovného dňa je 7,1h.
mzda za nadčas prac.dni 2, prac.hodiny 6,5h
jún 2006
prac.dni 24 prac.hodiny 170h
počet hodín bežného pracovného dňa je 7,08h.
mzda za nadčas prac.dni 2, prac.hodiny 3h
V júli jej prepočítalo dovolenkový priemer takto:
úhrn vypl.miezd bez náhrad - 18.002
odprac.dni z predošlého štvrťroku - 53
odprac.hodiny z predošlého štvrťroku - 357
dĺžka prac.dňa v predošlom štvrťroku - 7,03 :confused:
výsledný priemer na dovolenku - 50,41:confused:
Neviem si rady s tým, ako sa dopracovali k tej dĺžke prac.dňa 7,03h? A takisto mi programátori radili, že u zmenových prac. si mám zadávať typ priemeru "skutočný hodinový" Tiež neviem ako došli k číslu 50,41/hod
Kto mi vie vysvetliť, ako by sa to správne malo prepočítať?? :mee:
endrju
27.10.06,06:13
Zamestnankyňa nastúpila do TPP 1.5.2006 na dvojzmennú prevádzku s prac.časom 38,75/týždeň. Zmena trvá 8hod, z toho čistý prac.čas je 7,5h
odpracované má:
máj 2006
prac.dni 23 prac.hodiny 162,5h
plat.sviatky 2 hodiny sviatkov 15h
počet hodín bežného pracovného dňa je 7,1h.
mzda za nadčas prac.dni 2, prac.hodiny 6,5h
jún 2006
prac.dni 24 prac.hodiny 170h
počet hodín bežného pracovného dňa je 7,08h.
mzda za nadčas prac.dni 2, prac.hodiny 3h
V júli jej prepočítalo dovolenkový priemer takto:
úhrn vypl.miezd bez náhrad - 18.002
odprac.dni z predošlého štvrťroku - 53
odprac.hodiny z predošlého štvrťroku - 357
dĺžka prac.dňa v predošlom štvrťroku - 7,03 :confused:
výsledný priemer na dovolenku - 50,41:confused:
Neviem si rady s tým, ako sa dopracovali k tej dĺžke prac.dňa 7,03h? A takisto mi programátori radili, že u zmenových prac. si mám zadávať typ priemeru "skutočný hodinový" Tiež neviem ako došli k číslu 50,41/hod
Kto mi vie vysvetliť, ako by sa to správne malo prepočítať?? :mee:
Slovné spojenie "dĺžka pracovného dňa v predošlom štvrťroku" zaraďujem do kategórie "ľudová tvorivosť". Odpovedať na otázku "ako sa dopracovali k tej dĺžke pracovného dňa ..." by preto mal autor tohoto slovného spojenia.

Do rovnakej kategórie zaraďujem aj slovné spojenie "skutočný hodinový priemer". Aký iný druh priemeru okrem "skutočného hodinového" existuje?

K výpočtu priemerov si pozri túto tému, v ktorej nájdeš aj dosť podrobne okomentované príklady výpočtu priemeru pre náhrady:

http://www.porada.sk/t24069-vypoeet-priemerneho-zarobku-na-pracovnopravne-ueely.html
endrju
27.10.06,06:25
Dáta uvedené v prvom príspevku nie sú dostatočné na posúdenie správnosti výpočtu priemeru pre náhrady. Skús ich uviesť v podobe použitej v príkladoch v téme, na ktorú som dal odkaz v mojom predchádzajúcom príspevku. Najmä chýba zárobok v jednotlivých mesiacoch.

Pri výpočte priemeru asi boli použité údaje, ktoré sú zamaskované slovnými spojeniami "počet hodín bežného pracovného dňa" a "dĺžka pracovného dňa ..." Ide o slovné spojenia, ktoré v zákone nie sú definované.

Presný postup výpočtu priemerného zárobku pre náhrady použitý v mzdovom programe pozná iba programátor a tak iba on ho dokáže aj vysvetliť "ľudskou rečou". Až po jeho vysvetlení je možné uvažovať nad tým, či je postup v súlade so zákonom alebo nie je. ;)
sophie
27.10.06,07:40
Dáta uvedené v prvom príspevku nie sú dostatočné na posúdenie správnosti výpočtu priemeru pre náhrady. Skús ich uviesť v podobe použitej v príkladoch v téme, na ktorú som dal odkaz v mojom predchádzajúcom príspevku. Najmä chýba zárobok v jednotlivých mesiacoch.

Pri výpočte priemeru asi boli použité údaje, ktoré sú zamaskované slovnými spojeniami "počet hodín bežného pracovného dňa" a "dĺžka pracovného dňa ..." Ide o slovné spojenia, ktoré v zákone nie sú definované.

Presný postup výpočtu priemerného zárobku pre náhrady použitý v mzdovom programe pozná iba programátor a tak iba on ho dokáže aj vysvetliť "ľudskou rečou". Až po jeho vysvetlení je možné uvažovať nad tým, či je postup v súlade so zákonom alebo nie je. ;)

tieto slovné spojenia sú z programu Olymp a na ich vyjadrenie už čakám 2 týždne a stále nič :(
takže môžem upresniť, že prac.zaradenie je v druhom stupni náročnosti práce a dohodnutá mes.mzda 8.700 Sk. Práca je vykonávaná v ranných a odpoludňajších zmenách §90 odst.7. t.z. že pracuje jeden týždeň od 6.00-14.00 a druhý týždeň od 14.00-22.00 a ešte každú druhú sobotu od 8.00-12.00 (vypočítala som že jeden týždeň má čistý prac.čas 5*7,5= 37,5h, druhý týždeň 5*7,5=37,5 a za sobotu 4h t.j.41,5 spolu je to 79h, podľa ustanoveného prac. času 38,75 h má mať za 2týždne 77,5h, takže 1,5 dávam ako nadčas. V máji mala navyše ešte nadčas 3,5h)