stanleyy
27.10.06,11:51
Dobry den,
ked som to spravne pochopil, do obratu sa pri urceni povinnosti byt platcom DPH podla § 4 odst. 9 pocitaju vynosy z tovarov a sluzieb len v tuzemsku. Ja vsak vacsinu svojich sluzieb poskytujem firmam mimo Slovenskej republiky. Co vsak, ak moj prijem prekroci sumu 1500000 Sk/12 mesiacov. Musim sa aj vtedy zaregistrovat na DPH? Aj napriek tomu, ze obrat sluzieb poskytnutych len v tuzemsku tvori len zlomok tejto sumy? Vdaka!
Vladimír Ozimý
27.10.06,10:47
no treba si členiť výnosy na služby ktoré sú pre tuzemsko a zahrničie a na základe toho vypočítavať obrat nech vás nemýli slovo obrat vy si musíte z neho vybrať to čo po vás zákon žiada...pokiaľ neprekročíte tak potom samozrejme sa nemusíte registrova
bobek
27.10.06,12:27
a v každom prípade rozlišovať medzi zahraničím ako takým a zahraničím ako EU.
stanleyy
27.10.06,16:31
teoreticky - prijmy zo sluzieb zo Slovenska mam napr. pod limitom 1 500 000 Sk / 12 mes., prijmami v Rakusku vsak prekrocim ich limit ( nad 1500 000 Skk ) . Co to pre mna znamena, musim sa registrovat na dan v Rakusku alebo nie? Je mozne to kombinovat s pausalnymi vydavkami? Mam v tom fakt chaos, je to dost netypicka situacia a tazko najst niekoho, co sa v tom rozumie :(
Filip Glasa
05.03.07,19:53
Momentálne poskytujem služby do zahraničia aj tuzemska. To zahraničie je v rámci EÚ aj mimo. Nie som platca DPH - obrat mi vychádza pod 1,5 mil. Chcem však začať súkromne (nie na živnost) prenajímať nehnuteľnosť. Potom by sa mi už zvýšil obrat nad 1,5 mil.
a)Musím sa registrovať ako platca DPH vzhľadom na to, že všetky ekonomické príjmy sa sčítavajú pre tento účel?
b)Ak obrat v tuzemsku a v EÚ prevýši 1,5 mil. treba sa registrovať za platcu?
c)Obrat mimo Slovenska sa do toho nepočíta ( bez ohľadu na to, či ide o štát EÚ)

ktorá odpoveď je správna?
stanleyy
05.03.07,20:16
podla pisomneho vyjadrenia danoveho uradu Bratislava ( ktore som si vyziadal pred par mesiacmi ) sa do obratu na DPH NEZAPOCITAVAJU prijmy zo zahranicia. Toto bolo zmenene v poslednej novele, je tam vyslovene napisane "na obrat sa zapocitavaju prijmy z tuzemska". Ja sam som mal prijmy zo sluzieb vykonanych v Rakusku vo vyske 1.6 miliona a stale si uplatnujem pausalne vydavky a nie som platca DPH. Teda odpoved c) je spravna.