vivian
27.10.06,11:48
ahojte, vie mi niekto poradit, v ktorej odpisovej skupine ma byt zaradena vzduchotechnika (myslim, ze by to mala byt III., ale nie som si uplne ista) a v ktorej su vytahy? (to uz vobec netusim)
dakujem :(
danusi
27.10.06,10:38
Výťah môže byť - 29.22.18 v 2.skupine pod názvom ostatné zdvíhacie zariadenia, alebo ostatné účelové stroje 29.56, vzduchotechnika je asi málo info na zaradenie.
vivian
27.10.06,12:05
dakujem pekne,
to som si nasla tiez, ale zaroven som nasla aj v 3. skupine 29.22 - zdvihacie a dopravne zariadenia. preto som aj z toho zmatena, niekedy sa tazko da vyrozumiet, co tym kto mysli...
moze byt vytah vobec brany ako stroj?
a este jedna vec, ktora ma matie - do leasingu ma vytah vstupovat na 87 mesiacov doby trvania najmu, teda by to mala byt 3. sk..., nie? je to pre mna dost matuce

vzduchotechnika je myslena aj kurenie aj klima, cely system do budovy - komplet s vyrobnikom chladenej vody, ventilatormi, filtrami...
nasla som 2. sk. 29.23.13, ako aj klimatizacne zariadenia v 3.sk 29.23.12 ???!
andrej_rv
27.10.06,12:34
ahojte, vie mi niekto poradit, v ktorej odpisovej skupine ma byt zaradena vzduchotechnika (myslim, ze by to mala byt III., ale nie som si uplne ista) a v ktorej su vytahy? (to uz vobec netusim)
dakujem :( Záleží aj od toho, o akú budovu ide. V nevýrobných objektoch sa zabudované výťahy a klimatizácia posudzujú ako súčasť obstarávacej ceny stavby (resp. jej technické zhodnotenie) a odpisujú sa ako súčasť budovy v 4. odpisovej skupine.
Pokiaľ slúži výťah a vzduchotechnika na zabezpečenie technologického procesu vo výrobe, odpisuje sa samostatne v 3. odpisovej skupine - výťah je KP 29.22.16 - položka 3-14 prílohy ZDP a klimatizácia KP 29.23.12 - položka 3-16 ZDP.
vivian
27.10.06,12:56
uf, dakujem.
ide mi o leasing. takze pri leasingu na 87 mesiacov by to mala leasingovka zaradit do 3 skupiny... ide o poskytovanie ubytovania, hotely, kde sa budu dodavat tieto zariadenia...
teraz som sa domotala uz uplne