jankacip
27.10.06,14:19
Prosím Vás o každú radu. Moja dcéra ma často zápaly vaječníkov. Často užíva antibiotiká a o krátky čas sa jej to vráti. Máte nejaké skúsenosti aj s bilinkami?
camelfly
27.10.06,12:51
starsia dcera na to trpela tak isto, zapaly, antibiotika, krce v podbrusku a aspon co jej pomahalo boli kupele v rumanceku, do vane si napustila trochu vody a spareny rumancek precedeny som do nej vliala, tak sme to opakovali az jej to nakoniec povolilo a zatial sa drzi
baleny rumancek kupis bezne v lekarni
IVEB
27.10.06,16:48
Ja som pred pár rokmi taktiež trpela na zápaly vaječníkov , a po rôznych chemických prípravkov som sa rozhodla použiť aj bylinky.
Mne osobne najviac pomohla alchemilka - čaj, a kúpele z myšieho chvosta.Taktiež sa odporúča a ja som to tiež skúsila s úspechom Wobenzym aspoň 3x5 tabliet.
Ale pozor , všetko to sa odporúča ako doplňujúca liečba . Takže samozrejme dbať na rady lekárov.
kalkulka
29.10.06,05:42
Kúpele z myšieho chvostíka odporúčajú aj lekári. Sú dobré. Treba dávať pozor na rumanček, môžu nastať alergické reakcie a vysušuje pokožku. Tak pozor citlevejšie ženičky. Toto mám vyskúšané - rada od lekára. Ten Wobenzym by som doporučila, telo potrebuje vitamíny, minerály a pod., doporučujem kúpiť v lekárni prípravok, ktorý obsahuje lactobacilus. Vytvára v tele správne kyslé prostredie. Neviem presne aký je názov týchto tabliet. Aj v Californii fittnes to majú. Ďalej by som doporučila umývať sa kozmetikou na intímnu hygienu, ktorá obsahuje kyselinu mliečnu.
domacnost
29.10.06,14:50
Dlhodobé užívanie byliniek robí naozaj zázraky. Dokonca mám jednu známu, ktorá už nevedela čo robiť a bolo jej poradené aj od niektorých doktorov, že pomáha aj to , keď si kúpi jogurty s obsahom lactobacilus a priamo do vnútra si ich pomocou striekačky podáva. Nesmejte sa , ale naozaj to pomáha. Po takomto použití sa vytvorí a hlavne napraví "pôda" vo vnútri. Tiež denne požívanie jogurtov je nutné.
alena123
29.10.06,16:12
Myslím, že ten lactobacilus a jogurty sa týkajú skôr mykóz (teda výtoky a pálenie)
Zápaly vaječníkov sú skôr problém prechladnutia (holé chrbáty a bruchá-ach tá móda).
Keď sme pri tých mykózach máte s tým niektorá problémy? A ako ich najlepšie poriešiť ?
zszitas
30.10.06,06:21
Je to velmi nebezpecna choroba, po zapaloch sa vytvaraju zrasty a stazia tym oplodnenie vajicok. Nie jedna zena je kvoli tomu neplodna!
Suhlasim s vyssie uvedenymi, tie bylinky pomozu urcite, ale my mame dobre skusenosti s Aloe dzusom s brusnicami. Obsahuje enzymy (ako wobenzym), vitaminy a mineraly a dalsich vyse 200 biologicky ucinnych latok. Aloe ma protizapalove, protiplesnove, protimikrobialne a protivirusove ucinky, harmonizuje imunitny system. Brusnice zas dobre vplyvaju na sliznicu brusnych organov, mocove cesty, ladviny, zenske organy. Moja manzelka si vyriesila tak par rokov trvajuce chronicke zapaly mocovych ciest pred 4 rokami. To bol taky kolotoc u nej, antibiotika, mykoza, oslabenie organizmu, prechladnutia, zase lieky a tak dalej. Teraz nema ziaden problem.
Vrelo doporucujem aj probiotika, hlavne po antibiotickej liecbe, ale okrem jogurtov aj v kapsulkovej forme, tie preziju kyslost zaludka a dostanu sa aj na miesto urcenia. Prajem skore uzdravenie a potom vela vnucat.
jankacip
30.10.06,11:39
Ďakujem za tie vnúčatká, dúfam že sa ich dožijem. Kde by sa dal zohnať
ten džus ? Budeme veriť, že tie bilinky a ten džusík pomôžu. Ahojte :p
Ninna
31.10.06,13:07
Myslím, že ten lactobacilus a jogurty sa týkajú skôr mykóz (teda výtoky a pálenie)
Zápaly vaječníkov sú skôr problém prechladnutia (holé chrbáty a bruchá-ach tá móda).
Keď sme pri tých mykózach máte s tým niektorá problémy? A ako ich najlepšie poriešiť ?

Ako na mykózu?
ZuzanaPe
31.10.06,13:44
Ako na mykózu?

Mne doporučili dlhodobejšie užívať Laktobacil ,,5". Informujte sa v lekárni, je to voľne predajné. 1 balenie - 60 kapsúl stojí cca 475,- Sk, ja beriem 1 kapsulu denne. Tiež je vraj dobré piť ,,čaj" z oregana. To však nemám odskúšané.
Ninna
31.10.06,14:33
Mne doporučili dlhodobejšie užívať Laktobacil ,,5". .
presný názov je Laktobacil ,,5".
lejka
01.11.06,05:16
Ja som mala pred 20 rokmi zápal vaječníkov a pila som čaj z hluchavky bielej/3x denne/to mi poradila bylinkárka.Pila som ho 2 mesiace.
Ninna
01.11.06,12:53
Môže byť zápal aj bez príznakov/bolesť v podbrušku/ ?
Mackovka
02.11.06,07:00
Ako na mykózu?

Gynekologička odporúča na úpravu mikroflóry prípravok na vyplachovanie, myslím že sa volá Tantum rosa (môžem sa doma pozrieť a upresniť, ak bude záujem), dostať ho v lekárni ako prášok na rozrobenie roztoku, aj s aplikátorom. Pomáha aj po užívaní antibiotík, ktoré mikroflóru v celom tele zdevastujú.
Ninna
02.11.06,07:35
Prosím Vás pozrite mi ten názov.
Mackovka
02.11.06,12:29
Prosím Vás pozrite mi ten názov.
Pozriem zajtra alebo v pondelok.
mgm
02.11.06,19:06
Ten názov je TANTUM ROSA. Mne to predpísala gynekologička minulého roku a myslím si, že je to len na lekársky predpis - aspoň je to napísané na krabičke.
Mackovka
03.11.06,08:15
Ten názov je TANTUM ROSA. Mne to predpísala gynekologička minulého roku a myslím si, že je to len na lekársky predpis - aspoň je to napísané na krabičke.
Prvý raz som mala predpis, ale celá výška sa uhrádzala pacientom. Druhý raz mi ho predali bez predpisu. Ale možno závisí od lekárne...
Kolenčík
03.11.06,18:58
V knihe Staré, dobré odskúšané sa uvádza: vinový obklad na konôpnu alebo ľanovú handru, posýpať ešte ďumbierom. Navrch suchý obklad. Vyťahuje to prekrvenie na povrch. Cca 5 noci na podbruško.
- na chronický zápal z prechladnutia - obklad navlhčený čerešňovicou. Obidvoje vyskúšané - opisujem z uvedenej knihy kde sú rady a návody na liečenie chorôb zozbierane medzi ľudom.