Vlasta Č.
27.10.06,14:23
Dobrý deň,
prosím o radu. Dnes sa mi podarila úžasná vec, zabudla som podať a zaplatiť DPH do ČR. Sme mesačný platca DPH v SR a v ČR sme štvrťročný platca z dôvodu zásielkového predaja osobám, kt. nemajú pridelené IČ DPH. V máji chodiavame na výstavu do ČR, kde sa časť tovaru aj predá , zoberú sa objednávky a potom sa tovar posiela. Čo s tovarom, kt. ide na výstavu---ide o intrakom. dod. na naše české IČ DPH a v ČR je to zasa intrakom. nadob. z nášho slov. IČ DPH? A čo s tovarom, kt. sa vráti a nepredá? Faktúry vystavujem s českou DPH -19%- ako potom účtovať príjem platby na dobierku? Máme program ALFU? Vďaka!!!
Milan Benka
02.11.06,10:10
Dobrý deň,
prosím o radu. Dnes sa mi podarila úžasná vec, zabudla som podať a zaplatiť DPH do ČR. Tak sa ponáhľaj to dorobiť.
Sme mesačný platca DPH v SR a v ČR sme štvrťročný platca z dôvodu zásielkového predaja osobám, kt. nemajú pridelené IČ DPH. V máji chodiavame na výstavu do ČR, kde sa časť tovaru aj predá , zoberú sa objednávky a potom sa tovar posiela. Čo s tovarom, kt. ide na výstavu---ide o intrakom. dod. na naše české IČ DPH a v ČR je to zasa intrakom. nadob. z nášho slov. IČ DPH? Áno, je to intrakomunitárne dodanie (viď § 8/4), vystaviť doklad o premiestnení ( § 72/3)
A čo s tovarom, kt. sa vráti a nepredá? Takisto intrakomunitárne dodanie, ten istý postup.
Faktúry vystavujem s českou DPH -19%- ako potom účtovať príjem platby na dobierku? Potrebuješ viesť dve evidencie DPH, českú a slovenskú. A účtuješ obdobne ako úhradu slov. fa.
Máme program ALFU? Vďaka!!!

V alfe sa nevyznám, ale pokúsil som sa odpovedať - zvýraznené.
Vlasta Č.
03.11.06,13:40
A čo § 8 ods. 4b?
Milan Benka
04.11.06,16:11
A čo § 8 ods. 4b?


§8/4b - pre zásielkový predaj.

Ak som správne pochopil pôvodné zadanie, išlo tam hlavne o premiestnenie tovaru na výstavu v ČR, predaj na výstave a premiestnenie nepredaného tovaru naspäť na SR. O tom bola aj moja odpoveď.

Podľa 8/4b sa posudzuje zasielanie tovaru zo SR do ČR na základe objednávok, kt ste získali na výstave.
Vladimír Ozimý
07.11.07,13:07
vraciam sa k tejto téme. ak ideme na výstavu do ČR a ideme tam aj predávať tovar sme povinný sa registrovať v ČR ako plátcovia...pričom ak budeme naďalej dovážať tovar z ČR pod našim ičdph slovenským uplatňujeme režim intrakomunitárnej dodávky?
Vladimír Ozimý
08.11.07,06:27
takže vychádzajúc z par. 13 ods 1 písmena c), miestom dodania je česká republika, prvýkrát vzniká povinnosť registrácie v danej krajine pričom odoslanie zo SR do ČR pôjde o par. 8 ods 4 a následný predaj z českou dph...môj názor