karki
27.10.06,16:18
Prosím o radu. Môj klient( JÚ) vlani prijal zálohovú platbu na služby.Vystavil preddavkovú fa.Okrem toho vystavil aj riadny daňový doklad aj keď služby neuskutočnil. Žiadala ho o to druhá strana.V tomto roku začal znovu fakturovať čiastočne(zabudol že vlani im dal riadny doklad) a odpočítaval si z platby z minulého roku. Odviedol dph aj vlani aj tohto roku z jednotlivých fa.Tento štvrťrok dph naviac znížil. Moja otázka mal stornovať fa z vlani alebo tieto čiastkové. Predpokladám, že odberateľ má podvojné účtovníctvo a vlani si chcel znížiť náklady.
ekopo
27.10.06,16:41
Platitel DPH je povinný v zmysle § 71 zák. o DPH vystaviť faktúru so všetkými náležitosťami do 15 dní od dodávky tovaru, alebo prijatia platby. čiže minulý rok je z tohto pohľadu v poriadku. Tento rok nemal vystavovať žiadne faktúry. Nakoľko prišlo k ich vystaveniu v tomto roku, tieto fa. treba stornovať, ale podľa všetkého sa nepoužije § 25 zák. o DPH, čiže bude treba podať dodatočné DP, to isté aj u odberateľa /čo je horšie/
cloe
27.10.06,17:08
Platitel DPH je povinný v zmysle § 71 zák. o DPH vystaviť faktúru so všetkými náležitosťami do 15 dní od dodávky tovaru, alebo prijatia platby. čiže minulý rok je z tohto pohľadu v poriadku. Tento rok nemal vystavovať žiadne faktúry. Nakoľko prišlo k ich vystaveniu v tomto roku, tieto fa. treba stornovať, ale podľa všetkého sa nepoužije § 25 zák. o DPH, čiže bude treba podať dodatočné DP, to isté aj u odberateľa /čo je horšie/
No, nevieme či nemal tento rok vôbec fakturovať. To by znamenalo, že v minulom roku už v riadnom daňovom doklade uviedol celkovú sumu na vykonané služby. Alebo vystavil len riadny daňový doklad z prijatej platby pre účely DPH? Potom by predsa /ak by celková hodnota vykonaných služieb bola ešte vyššia/ musel v tomto roku ešte dofakturovať. Neviem, či som otázku dobre pochopila.
Mikolajova
07.11.06,07:03
Ahojte, šéf mi kázal vystaviť faktúru za dodávku tovaru so zľavou za 09/2006 a dnes prišiel zákazník povedať, že žľava bola zlá a mala byť vyššia čo uznal aj môj šéf. Prosím Vás, akým spôsobom môžem zákazníkovi urobiť opravu faktúry, aby to bolo všetko poriadku.
Milan Benka
07.11.06,07:07
Ahojte, šéf mi kázal vystaviť faktúru za dodávku tovaru so zľavou za 09/2006 a dnes prišiel zákazník povedať, že žľava bola zlá a mala byť vyššia čo uznal aj môj šéf. Prosím Vás, akým spôsobom môžem zákazníkovi urobiť opravu faktúry, aby to bolo všetko poriadku.

Dobropisom.
Mikolajova
07.11.06,07:09
OK, len ešte ten text a vystaviť ho dnešným dátumom so zdaniteľným plnením dnes?
Milan Benka
07.11.06,07:21
OK, len ešte ten text a vystaviť ho dnešným dátumom so zdaniteľným plnením dnes?

Áno.
Na okraj : §25 Z DPH - na objasnenie problému si ho pozri.
Mikolajova
07.11.06,07:32
čítala som, len ešte som chcela, aby to bolo schválené skúsenejším.