Matoxy
28.10.06,11:57
Zdravim Vas, rozhodol som sa robit obchody s roznym tovarom, ale nebude to obchod v zmysle priestor atd., skratka nakup urciteho tovaru a nasledny predaj, ale nechcem sa orientovat len na 1 druh tovaru, budem zhanat tovar podla sezony v ktorej by bol po nom dopyt a tak.Skratka nie klasicky obchod kamenny, ale rozne ksefty.Otazka, potrebujem na to ZL?Musim si viest JU?Ako je to s odvodmi?MOC DAKUJEM
Danila
28.10.06,10:16
Zdravim Vas, rozhodol som sa robit obchody s roznym tovarom, ale nebude to obchod v zmysle priestor atd., skratka nakup urciteho tovaru a nasledny predaj, ale nechcem sa orientovat len na 1 druh tovaru, budem zhanat tovar podla sezony v ktorej by bol po nom dopyt a tak.Skratka nie klasicky obchod kamenny, ale rozne ksefty.Otazka, potrebujem na to ZL?Musim si viest JU?Ako je to s odvodmi?MOC DAKUJEMNa takúto otázku je najrozumnejšie nereagovať, ale nedá mi. Živnostencký zákon pojem kšefty ešte nezakotvil, a tak nie je k čomu poradiť.
bulnova
28.10.06,10:28
Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".
Danila
28.10.06,10:30
Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".To bude asi tým, že kšefty vnímame každý inak.
Zdeni
28.10.06,10:37
Asi si len zle formuloval otázku. Nebudú to kšefty ale ambulantný predaj tovaru bez zriadenia stálej prevádzky. Pravdaže môžeš obchodovať s rôznymi
druhmi tovaru. Živnosť je nutná, lebo budeš predávať - musíš vystaviť doklad - a bez živnosti by tvoja provízia znamenala "neoprávnené obohacovanie sa".
No ja si myslím, že Matoxy nemá ani pomyslenie na nejaký ambulantný predaj.;) Skôr: tuto nakúpim - tamto popredám.:D Takže na takúto formu biznisu sa ťažko dávajú odpovede.:rolleyes:
bulnova
28.10.06,10:50
Ak ide o skutočné kšefty, súhlasím so Zdenkou a Danilou, no ak len Matoxy použil nesprávny výraz (veď sa zaujíma aj o odvody)a pýtal sa ako legálne predávať sezónny tovar, tak to podľa mňa ide o ambulantný predaj.
Matoxy
30.10.06,11:07
Kseft = obchod, zienky poznate pojem synonymum?:) Mal som na mysli kupu tovaru vo vacsom a nasledny predaj, nic viac nic menej, takze smer zivnostensky urad...Este zatial nie som politik, takze neopravnene obohacovanie nehrozi... :D
Zdeni
30.10.06,11:21
Kseft = obchod, zienky poznate pojem synonymum?:) Mal som na mysli kupu tovaru vo vacsom a nasledny predaj, nic viac nic menej, takze smer zivnostensky urad...Este zatial nie som politik, takze neopravnene obohacovanie nehrozi... :D
No, vieš, keď tvoja prvá otázka bola, či potrebuješ ŽL, tak sa nám nečuduj, že sme tak zareagovali.;) No bez neho to určite nejde. Takže tvoja prvá cesta bude ozaj na živnostenský úrad.
Matoxy
03.11.06,08:50
...a DAKUJEM za infos :)