skipnet
29.10.06,23:27
Dobry vecer,
chcel by som si ujastniť pár vec.
Objednávam tovar z Prahy a učtujú my to bez DPH ja som platca DPH. Ja to učtujem len ako príjem na sklad a faktúru ako výdaj z pokladnice pričom nedávam to zaratať do DPH. Je to v poriadku?

Chcem sa ešte informovať
Ak som živnostník FO potrebujem okrem vedenia JU Alfa viesť aj nejaké papierové veci alebo niekde evidovať podavanie DPH a tak.
A ešte potrebujem zaevidovať zamestnanca na dohodu. Kde všade to je potrebné nahlasiť.
Ešte by som chcel vedieť niesom zapisaný v ochodnom registri len v živnostnenskom je to potrebné? A aké sú poplatky za zápis.
Vopred vám ďakujem.
ondrejvla
30.10.06,06:58
Nie je to v poriadku! Samozrejme postupuješ v súlado so zákonom o DPH, pozri tu :
http://www.porada.sk/t34817-samozdan...t=samozdanenie (http://www.porada.sk/t34817-samozdanenie.html?highlight=samozdanenie)
a ešte tu :
http://www.porada.sk/t25148-faktura-...t=samozdanenie (http://www.porada.sk/t25148-faktura-z-ciech.html?highlight=samozdanenie)

zamestnanca na dohodu - ak sa jedná vyložené o dohodu o vykonaní práce, tzn. je určený rozsah prác, ktoré ti má zamestnanec odovzdať po ukončení, tak uzatvoríš DoVP, prihlásiš jeho aj seba na SP, po ukončení prác odhlásiš na SP, zo mzdy odvedieš povinné odvody na FZ a GF a zrážkovú daň.

Aké papierové veci - vieš na čo všetko sa používa papier?...

Ak nie si právnická osoba, čo predpokladám, že nie, nemusíš sa registrovať na OR, iba ak to chceš a potrebuješ.
.lena.
30.10.06,08:04
Dobry vecer,
chcel by som si ujastniť pár vec.
Objednávam tovar z Prahy a učtujú my to bez DPH ja som platca DPH. Ja to učtujem len ako príjem na sklad a faktúru ako výdaj z pokladnice pričom nedávam to zaratať do DPH. Je to v poriadku?

Chcem sa ešte informovať
Ak som živnostník FO potrebujem okrem vedenia JU Alfa viesť aj nejaké papierové veci alebo niekde evidovať podavanie DPH a tak.
A ešte potrebujem zaevidovať zamestnanca na dohodu. Kde všade to je potrebné nahlasiť.
Ešte by som chcel vedieť niesom zapisaný v ochodnom registri len v živnostnenskom je to potrebné? A aké sú poplatky za zápis.
Vopred vám ďakujem.
Odporučovala by som zohnať si účtovníka, ktorý ti v "papieroch" urobí poriadok, lebo podľa toho čo si nápísal, to vôbec nemáš v poriadku :)
skipnet
30.10.06,11:16
Odporučovala by som zohnať si účtovníka, ktorý ti v "papieroch" urobí poriadok, lebo podľa toho čo si nápísal, to vôbec nemáš v poriadku :)

No to ano. ale ďakujem za radu. nedavno som začal podnikať ale už chápem ako s tovarom z čiech.

Ešte prosím poradťe aké su poplatky za zápis do OR a kde sa treba ísť zapísať. Ďakujem.
AHA
30.10.06,11:22
Do obchodného registra sa zapisujú len právnické osoéby (t.j. s.r.o., a.s., atď.) fyzické osoby nie. Zamestnanca na dohodu musíš prihlásiť do sociálnej poiaťovne a si prihlásený na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti aj do
sociálky musíš firmu prihlásiť ak chceš zamestnávať.
skipnet
30.10.06,12:20
Do obchodného registra sa zapisujú len právnické osoéby (t.j. s.r.o., a.s., atď.) fyzické osoby nie. Zamestnanca na dohodu musíš prihlásiť do sociálnej poiaťovne a si prihlásený na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti aj do
sociálky musíš firmu prihlásiť ak chceš zamestnávať.


OK. Ďakujem za radu. len sa pítam lebo čítal som že sa nemusí registrovať ale ja by som chcel, tak sa preto informujem. Ťakže živnostník sa nemôže registrovať?
AHA
30.10.06,13:27
OK. Ďakujem za radu. len sa pítam lebo čítal som že sa nemusí registrovať ale ja by som chcel, tak sa preto informujem. Ťakže živnostník sa nemôže registrovať?
Do obchodného registra nie ale za poplatok sa môžeš registrovať na internete tuším, že je tam niečo také ako živnostenský register (skús
vyhľadať cez google)
Milan Benka
30.10.06,13:41
V živnostenskom registri je vedený každý živnostník. www.zrsr.sk
skipnet
30.10.06,20:55
Konečne som si našiel správnu odpoveď.
Do obchodného registra sa može zapísať aj fyzicka osoba podnikateľ.
Pričom sa tam dáva kolok. Hľadal som v súdnych poplatkoch a za zápis FO Podnikateľ platí 5000,-Sk.:)