SMartina
30.10.06,01:02
Ja som platca DPH, odberateľ v CZ je platca DPH, poskytla som mu službu: preklad textu z jazyka do jazyka, mám vystaviť faktúru s DPH? A ak niekto vie poradiť v ALFE JU do akého riadku to zapíšem v POLOŽKÁCH pri vystavovaní faktúry. Veľmi pekne ďakujem.:mee:
Vladimír Ozimý
30.10.06,05:42
v alfe nerobím ale fa vystaviť treba bez dph, paragraf 15 ods 7 nasledne paragraf 15 ods 8 pism b
.lena.
30.10.06,06:19
Ja som platca DPH, odberateľ v CZ je platca DPH, poskytla som mu službu: preklad textu z jazyka do jazyka, mám vystaviť faktúru s DPH? A ak niekto vie poradiť v ALFE JU do akého riadku to zapíšem v POLOŽKÁCH pri vystavovaní faktúry. Veľmi pekne ďakujem.:mee:
V položkách pri vystavovaní faktúry dáš dph 0 a označíš službu r.08
Antonia1
30.10.06,10:53
Platca DPH na Slovensku fakturuje províziu za sprostredkovanie predaja stroja do CZ platcovi DPH bez DPH? Je to prosím Vás služba podľa par. 16 odst. 6 a nejde to do daňového priznania na zákl. par. 2 ? Prosím neviem to naisto. Ďakujem za odpovede.
Antonia1
30.10.06,12:57
Prosím nevie mi niekto odpovedať.
Milan Benka
30.10.06,13:21
Platca DPH na Slovensku fakturuje províziu za sprostredkovanie predaja stroja do CZ platcovi DPH bez DPH? Je to prosím Vás služba podľa par. 16 odst. 6 a nejde to do daňového priznania na zákl. par. 2 ? Prosím neviem to naisto. Ďakujem za odpovede.

Miesto dodania služby podľa §16/ je ČR. Nejde do DP DPH.
eop
09.11.06,09:15
Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Neviem, či to dokážem dobre vysvetliť, lebo sama mám v tom zmätok.
Posielali sme cez slovenskú prepravnú spoločnosť - platcov dph faktúry do EÚ.Táto prepravná spoločnosť nám poslala fa za prepravu v sume Základ 3500,- DPH 665,- CELKOM 4165,- My túto prepravu chceme prefakturovať českej firme - platcovi dph, pretože kvoli ich zavineniu sme museli túto dopravu objednať. Ja vystavím fa bez dph v sume 4165,- tej českej firme-platcovi dph. Ale aký § (§43?)mám uviesť na faktúru? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Milan Benka
09.11.06,09:35
Ahojte, potrebujem súrne poradiť. Neviem, či to dokážem dobre vysvetliť, lebo sama mám v tom zmätok.
Posielali sme cez slovenskú prepravnú spoločnosť - platcov dph faktúry do EÚ.Táto prepravná spoločnosť nám poslala fa za prepravu v sume Základ 3500,- DPH 665,- CELKOM 4165,- My túto prepravu chceme prefakturovať českej firme - platcovi dph, pretože kvoli ich zavineniu sme museli túto dopravu objednať. Ja vystavím fa bez dph v sume 4165,- tej českej firme-platcovi dph. Ale aký § (§43?)mám uviesť na faktúru? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.
eop
09.11.06,09:37
Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.

Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.:mee:
eop
09.11.06,10:01
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.:mee:

NEVIE MI NIKTO POMOCŤ? :mee:
Milan Benka
09.11.06,10:04
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.:mee:

Ak ste platiteľmi dane, rozdiel vám vráti štát. Ak nie, tak potom nerozumiem o čom bola pôvodná otázka .
eop
09.11.06,10:09
Ak ste platiteľmi dane, rozdiel vám vráti štát. Ak nie, tak potom nerozumiem o čom bola pôvodná otázka .

Áno, máš pravdu. Ďakujem. Takže stačí keď vyfakturujem do CZ fa v sume 3500,- a napíšem poznámku, že je : Podľa §16/1 zákona o DPH? Ďakujem moc.
Milan Benka
09.11.06,10:15
Áno, máš pravdu. Ďakujem. Takže stačí keď vyfakturujem do CZ fa v sume 3500,- a napíšem poznámku, že je : Podľa §16/1 zákona o DPH? Ďakujem moc.

Súhlasím s tebou. Nakoniec sme sa pochopili.:)
eop
09.11.06,10:22
Súhlasím s tebou. Nakoniec sme sa pochopili.:)

Ďakujem. Ešte by som ti chcela opísať vlastne situáciu, aká tam vznikla (mala som to spraviť hneď),ale myslím, že to nezmení situáciu. Jedná sa o to, že tá firma z CZ spravila chybu a poslala k nám na SR faktúry, ktoré mala poslať do Maďarska. Tak my sme tou prepravnou spoločnosťou dopravili fa do Maďarska, zaplatili sme prepravu a fakturujeme to spoločnosti v CZ. Ale ten § si myslím, že sa nemení. Mám pravdu. Ďakujem za trpezlivosť. ;)
eop
14.12.06,09:54
Ak chcete iba "refakturovať službu" stačí vám fakt. 3500,- a odvolať sa na §16/1, keďže sa tu nejedná o sprostredkovanie (podľa môjho názoru). Pri sprostredkovaní by to bol §16/6.

Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem
Soňula
14.12.06,10:46
Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem

Myslím, že je to § 47. A nejde do priznania DPH. Ale veľa záleží, aký maš softwer, aké maš v ňom možnosti.
eop
14.12.06,11:01
Myslím, že je to § 47. A nejde do priznania DPH. Ale veľa záleží, aký maš softwer, aké maš v ňom možnosti.

Tento prípad riešim v programe MRP. Pozerala som aj v zákone tie § ale vôbec neviem, do ktorého to môže ísť.
Keď §47 je definovaný ako dodanie tovaru (jedná sa o územia 3.štátov), služby ako dodanie phl a potravín, údržba plavidiel, lietadiel, dodanie zlata atď. Tak neviem.
A tento problém je s CZ (nie 3-štát)
Soňula
14.12.06,11:19
eop
14.12.06,11:46
http://www.porada.sk/t8166-typ-dph-v-mrp.html?highlight=typy

Skús toto.

Ďakujem. Dala som tam, že neovplyvňujúce DPH, ale ešte som túto otázku dala pre istotu aj na ten priložený link od teba.
Ďakujem. Pekný deň:D
.lena.
15.12.06,09:15
Ale my sme tým prepravcom zaplatili tú dopravu v hotovosti v celkovej sume 4165,- . A teraz keď budem fakturovať iba 3500,- tak tam bude pre nás strata, nie? Alebo vlastne nie. Ja neviem.:mee: Ale ak správne chápem, dph 665,- Sk si môžete uplatniť. Takže strata to pre vás nebude.
:rolleyes: ušla mi druhá strana... takže toto je už bezpredmetné :o
Milan Benka
16.12.06,17:35
Chcela som sa ešte spýtať ohľadom tejto refakturácie služieb §16/1 - ako je to s DP DPH? Toto nejde do priznania?
Pri zadaní DPH mám možnosti:
- zdaniteľné obchody §8,9,
dodanie tovarov a služ. oslob.od dane §28-41,
potom §43, §46,47,
oslobodené od dane.....
Vie mi niekto poradiť, aký § mám zvoliť a ako to bude s priznaním DPH?
Moc ďakujem

V priznaní to nebude. Nakoľko táto služba nie je predmetom dane na Slovensku ( platí prenos daňovej povinnosti na odberateľa, kt. je registrovaný pre DPH v inej čl. krajine).
Nie je to oslobodené plnenie. Je rozdiel v pojmoch "nie je predmetom dane" a "oslobodené od dane"
Monikov
25.04.07,05:08
Slovenský podnikateľ - platiteľ DPH vykoná opravu MV pre podnikateľa z Ciech, ktorý nie je vôbec registrovaný za platcu DPH na území SR. Ako postupovať pri vystavovaní faktúry.
Monikov
25.04.07,05:27
Chcela by som sa len utvrdiť, že to robím správne.
Bude to bez DPH a vykážem to len v evidencii.
Ak by český podnikateľ platiteľom DPH nebol, odvediem daň na území SR.
Milan Benka
25.04.07,11:00
Slovenský podnikateľ - platiteľ DPH vykoná opravu MV pre podnikateľa z Ciech, ktorý nie je vôbec registrovaný za platcu DPH na území SR. Ako postupovať pri vystavovaní faktúry.


Fa vystavíte bez DPH s odvolávkou na §16/7.
Je vhodné mať potvrdené od odberateľa, že hnut. majetok na ktorom boli prevedené práce, opustí územie SR. Inak by ste pri kontrole mali problém s dokázaním oprávnenosti fakturácie bez DPH.