Lucuš
30.10.06,08:14
Ahoj poraďáci, pozerala som sa na recepty a posielam moje odskúšané slané dobroty, tak vyskúšajte.

Cesnakové slimáky
Potrebujeme: 1 kg hladkej múky, 0,5 l mlieka, 1 dcl oleja, 1 kvasnice, 2 kocky cukru, soľ
Plnka: 1 celé maslo (kravské), 10 strúčikov cesnaku. 2 vajcia na potretie

Ako na to:
Do 0,5 l vlažného mlieka dáme kvasnice a cukor. Necháme 15 min. nakysnúť. Potom vypracujeme s múkou a soľou a necháme 1 hod. kysnúť. Medzitým si vymiešamie maslo s cesnakom a so soľou.
Vykysnuté cesto rozdelíme na 4 časti. Jednu časť rozvaľkáme a potrieme s maslovou plnkou. Stočíme ako závin a krájame nožom striedavo šikmo, aby sme dostali trojuholníky. Položíme na vymastený plech, potrieme vajcom a posypeme rascou, sezamom alebo oboma spolu. Dáme piecť do horúcej trúby pokiaľ nie sú do ružova upečené. To isté zopakujeme aj so zvyšnými časťami cesta a plnky.


Cesnakový chlebík so slaninou
Potrebujeme: 150 g údenej slaniny, 3 strúčiky cesnaku.
Cesto: 350 g hladkej múky, 1 lyžička soli, rasca, 5 g droždia, 1 uvarený pretlačený zemiak, 0,15 l vlažnej vody, 1 lyžica octu.

Ako na to:
Vypracujeme cesto a necháme 1 hodinu odstáť. Premiesime a ešte na pol hodiny odložíme. Vyvaľkáme na kolesá, položíme na vymastený plech, ozdobíme na kocky nakrájanou slaninou a posypeme pretlačeným cesnakom a rascou. Dáme upiecť do rozpálenej rúry. Potierame osolenou vodou
Lucuš
30.10.06,16:26
Veď pridajte niečo aj vy.
marči
31.10.06,12:20
Ahoj Lucuš, skús pozrieť na : Slané dobroty :)
katarina53
01.11.06,10:45
Ja by som sa chcela vyskúšať ten cesnakový chlebík so slaninou, ale toho droždia je tam naozaj len taká štipka 5 g? A ešte by som sa chcela opýtať, keďže máte tento recept vyskúšaný, koľko kolies vygúľate z jednej dávky.
Za odpoveď ďakujem.
layla
02.11.06,12:39
Šunkovo - syrové slimáčiky

Potrebujeme:
1 lístkové cesto
25dkg šunky
syr na strúhanie
kyslú smotanu
2ks syrokrému al. lunexu
vegetu
vajce na potretie

Postup
lístkové cesto si predelíme na dve časti. Jednotlivé časti vyvalkáme. V miske si zmiešame syrokrém(lunex) s 3lyžičkami kyslej smotany na hladkú zmes. Pridáme trošku vegety. Túto zmes natrieme na lístkove cesto, poukladáme platky šunky a posypeme strúhanym syrom. opatrne cesto zvinieme do rolady. roladu dame do chladnicky stuhnut. po 3-4 hodinkach ju vyberieme a pokrajame na slimaciky. slimaciky dame na plech, kazdy potrieme vajickom a dame zapiect.
dobru chut:)
Lucuš
06.11.06,07:45
Ja by som sa chcela vyskúšať ten cesnakový chlebík so slaninou, ale toho droždia je tam naozaj len taká štipka 5 g? A ešte by som sa chcela opýtať, keďže máte tento recept vyskúšaný, koľko kolies vygúľate z jednej dávky.
Za odpoveď ďakujem.
No ja si všetko zjednodušujem, takže ja si urobím redšie cesto a dám na plytký plech a keď nakysne tak surové cesto nakrájam, upečiem a odtŕham. Podľa mňa je to rýchlejšie a hlavne nezašpiním si dosku.
Lucuš
06.11.06,07:46
Layla je to vynikajúce ďakujem.
Lucuš
06.11.06,07:48
Ahoj Lucuš, skús pozrieť na : Slané dobroty :)
ďakujem moja chyba nevšimla som si
layla
06.11.06,17:33
Layla je to vynikajúce ďakujem.

ja viem:) len nie je dobre ked sa toho clovek preje, to je mu potom pekne zle (viem co hovorim):D
Lucuš
09.11.06,08:01
Môj synáčik si obľúbil langoše tak posielam recept sú vynikajúce.

Langoše

Potrebujeme: 1kg polohrubej múky, 500ml mlieka, 250ml kyslej smotany, 50g kvasníc (1 kocka), 1 KL kryštalového cukru, 1 KL sódy bikarbony (ak nie je, tak môže byť aj prášok do pečiva), soľ

Ako na to:
Spravíme kvások (trocha vlažného mlieka, cukru, kvasnice). Zmiesime s múkou, smotanou, sódou bikarbonou, soľou a zvyšným mliekom. Vypracujeme cesto, zakryjeme fóliou a dáme do chladničky na 60 minút. Potom z cesta vypracujeme toľko bochníkov, koľko potrebujeme . Vyformujeme do tvaru langoša/ zo začiatku som ich naťahovala, teraz vyvaľkám / a vysmažíme na oleji. Zvyšné cesto dáme do chladničky, môže tam byť aj týžden. Langoš podávame potretý s cesnakom, s kyslou smotanou alebo kečupom.
marči
09.11.06,08:19
[quote=Lucuš]Môj synáčik si obľúbil langoše tak posielam recept sú vynikajúce.

Ahoj Lucuš ako si vedela, že sa práve dnes chystám robiť lángoše ?!??????:D :D Predpokladám, že recept máš odskúšaný - môžem ho vyskúšať ?
Ja zvyknem robievať, ale moje nikdy nie sú také nakysnuté, mäkké ako tie čo robieva moja mamina...Tieto sú aké ?
To cesto nenecháme kysnúť, ale ho šupneme do chladničky ?
Lucuš
09.11.06,11:48
Áno v chladničke ho nechám 2 hodiny /daj si ho do väčšej misky - nakysne /, potom urobím bochníčky ja robím 100g a nechám podkysnúť, vyvaľkám a kladiem do horúceho oleja a ako vložím popichám vydličkou, sú naozaj vynikajúce skús ich.