mariaama
30.10.06,09:51
Ahojte, pomoze mi prosim niekto?

Zacala som robit ucto pre s.r.o., ktora vznikla 07/06 a nechala som sa nahovorit, nech uctujem u nich v Abre. Nikto vo firme s nou nevie robit.
Prijemky na sklad a vydane faktury sme uz zvladli. a teraz som chcela konecne zacat uctovat a neviem prist na to, ako. Neviem sa dostat ani do dennika, ani nejakym sposobom nastavit predkontacie. Podarilo sa mi akurat zadat uct.rozvrh a pociatocne stavy uctov.
Najde sa nejaka dobra dusa, ktora mi da rychlokurz?? prosim???

V stredu pridu spolocnici z talianska a ja som to chcela mat dovtedy vsetko hotove.

Budem vdacna za kazdu radu, dakujem Vam krasne a prajem pekny den.
Aktis
31.10.06,07:57
Odporúčam na www.abra.sk prihlásiť sa na školenie 9.11.2006 Základy práce s sw ABRA, prípadne aj na ďalšie školenia. Pre užívateľov sw ABRA sú tieto školenia zdarma.
Aktis
31.10.06,07:59
Druhá možnosť je zavolať na Hotline, číslo 02 - 68 265 975, kde technici zodpovedia na otázky.

Mimochodom, nie celkom rozumiem vete "neviem sa dostať do účtovného denníka" - akože nie je možné priamo spustiť účtovný denník ?

Prípadne skúste zavolať do firmy Aktis na 02 - 53 410 126, som si istý, že drobný rýchlokurz pomôže.
mariaama
31.10.06,13:47
asi som sa zle vyjadrila, viem kde sa nachadza uctovny dennik, aj sa viem don dostat, ale neviem v nom spravit nijaku operaciu, pridat nejaky zaznam.jednoducho nic. mam to cele sede.

Dakujem za tip. na skolenie som uz prihlasena, dufam sa dovtedy nezblaznim.

pekny den.
Aktis
01.11.06,12:07
Áno, v účtovnom denníku, respektíve jeho "predizbe", účtovných žiadostiach sa dá opraviť len číslo účtu, stredisko, dátum zaúčtovania, zakázka a obchodný prípad.
Nové záznamy je možné pridávať len ak na ne existujú zdrojové doklady. Toto je kvôli tomu, aby sa nemohlo stať, že v účtovníctve údaje opravíte a na zdrojovom doklade nie.
Takže je nutné tieto záznamy vytvárať v agende dokladov, kam patria (faktúry, pokladňa...) alebo v interných dokladoch - teda presnejšie v interných alebo ostatných dokladoch.
Zásadný rozdiel medzi týmito agendami je, že interné doklady nie je možné zadať s DPH, kdežto v osttaných dokladoch je možné zadávať na riadkoch DPH ako aj na tieto doklady viazať platbu.
V prípade, že chcete opraviť v denníku iné údaje ako vyššie spomenuté, je nutbé opraviť pôvodný doklad a tým sa opraví aj záznam v denníku. Toto je pomerne jednoduché, keďže stačí kliknúť na tlačítko zdrojový doklad v denníku a ABRA Vám otvorí záznam v okne priamo na danom doklade, ktorý je následne možné editovať.
Ešte poznámka - u interných dokladov je vhodné tieto doklady rozlíšiť samostatnými radmi - otvorte si číselník zdrojového radu do okna, to zväčšite pomocou F12 na celé okno a pridajte vlastné rady (napr. MZ - mzdové údaje, SF - sociálny fond...)