vanilka
30.10.06,11:12
chcela by som spytat aky je vlastne postup pri kupe auta na podnikatelske ucely, na danovy urad sa podava danove priznanie do 15 dni od kedy sa auto zacalo vyuzivat na podnikanie, to znamena ze blocky za benzin cize jednotlive jazdy sa mozu dat do uctovnictva az po podani danoveho priznania a nie skor, opravte ma ak sa mylim, a taktiez sa chcem spytat ci mozem podat opravne danove priznanie za druhý Q v stvrtom Q (platime stvrtrocne).

Dakujem
danusi
30.10.06,10:20
Daňové priznanie do 15 dní, to je asi na daň z motorových vozidiel? Bločky odkedy sa prepísalo ev.číslo, t.j. prebehla registrácia na SZCO. Opravné daňové priznanie za 2.Q. sa môže podať kedykoľvek (pri DPH na vstupe do 12 mesiacov, potom sa stráca nárok na odpočet DPH na vstupe).
vanilka
30.10.06,10:50
ano ide o dan z motorovych vozidiel ospravedlnujem sa zabudla som to tam doplnit cize ak tomu spravne rozumiem blocky od nakupu benzinu si mozem dat do nakladov ihned po pridelení značky auta od policie skor nie, cize aj samotne jazdy mozem robit az od vtedy
chcem sa este spytam co ak sa danove priznanie z motor. vozidiel poda po termine co sa stane s tymi jazdami, blockami ktore sa uz zaevidovali do uctovnictva?
moze sa podat aj druhé opravné danove priznanie DPH za ten istý O?
vanilka
30.10.06,10:51
myslela som Q
Milan Benka
30.10.06,10:56
moze sa podat aj druhé opravné danove priznanie DPH za ten istý O?


Opravných priznaní môžeš dávať koľko chceš, ale iba do termínu na podanie DP. Potom by som doporučil podávať dodatočné DP, nakoľko opravné sa už podať nedá.
A tých dodatočných môžeš podávať takisto koľko chceš, v zákone to nie je obmedzené. Ale priveľa dodatočných DP ti urýchlene privolá daňovú kontrolu.
vanilka
30.10.06,12:03
takze ak chcem podat opravné danové priznanie za druhý Q v uz prebiehajúcom stvrtom Q mozem podat len dodatocné danové priznanie?
mam z toho zmatok
Martinella
30.10.06,12:09
takze ak chcem podat opravné danové priznanie za druhý Q v uz prebiehajúcom stvrtom Q mozem podat len dodatocné danové priznanie?
mam z toho zmatok

Áno, do termínu podania normálneho DP môžte podávať len opravné, to vo Vašom prípade bolo do 25.7.06 za 2 Q 2006. Po tomto termíne už akékoľvek opravy robíte podaním dodatočného DP.