miroslavah
30.10.06,12:49
Vie mi niekto poradiť, či je možné uzatvárať zmluvy za Doplnkovú dôchodkovú spoločnosť (lll. pilier) na základe dohody o vykonaní práce? Je v nej síce udané, že vystupujem ako spolupracujúca osoba, ale na zmluve uvádzam ako sprostredkovateľ svoje meno a identifikačné údaje. Ďakujem.
katkaj
30.10.06,11:58
Vie mi niekto poradiť, či je možné uzatvárať zmluvy za Doplnkovú dôchodkovú spoločnosť (lll. pilier) na základe dohody o vykonaní práce? Je v nej síce udané, že vystupujem ako spolupracujúca osoba, ale na zmluve uvádzam ako sprostredkovateľ svoje meno a identifikačné údaje. Ďakujem.

Príjmy zo sprostredkovania spadajú pod paragraf 6 odst.2 písmeno d a sú považované za iné príjmy zo samostatnej zárobkovej činnosti.
Sprostredkovateľ sa musí nahlásiť na DÚ kde mu pridelia DIČ.
Takže tá dohoda mi tam moc nesedí:confused:
AnitaMartinska
30.10.06,12:07
To myslite úplne vazne,ved je to DoVP.
miroslavah
30.10.06,12:08
Tá dohoda mi tam tiež nejako nesedela, ale pomýlil ma pojem spolupracujúca osoba a tak som podpísala dokonca čisté tlačivo Dohody o vykonaní práce, predtým, ako som si veci overila - neodpustiteľná chyba. V podstate som bola rada, že som sa tej pani zbavila - no dúfam, že si tým podpisom nenarobím zle. Všetko sa to udialo dnes, nepoistila som nikoho a ani nepoistím, len čo s tou dohodou?
katkaj
30.10.06,12:18
Tá dohoda mi tam tiež nejako nesedela, ale pomýlil ma pojem spolupracujúca osoba a tak som podpísala dokonca čisté tlačivo Dohody o vykonaní práce, predtým, ako som si veci overila - neodpustiteľná chyba. V podstate som bola rada, že som sa tej pani zbavila - no dúfam, že si tým podpisom nenarobím zle. Všetko sa to udialo dnes, nepoistila som nikoho a ani nepoistím, len čo s tou dohodou?

Podpisovať čistú dohodu je dosť veľká chyba :eek: Pokiaľ niekto robí sprostredkovateľa poistenia tak by to mal robiť na základe nejakej zmluvy o spolupráci alebo ako sa to presne volá a mal by byť zaregistrovaný na DÚ čiže sa posudzuje ako SZČO.
Poznám ale prípady že sprostredkovatelia si robia s ľudmi podobné dohody aby im "dohadzovali" ľudí. Tým pádom vzťah nie je s poisťovňou prípadne maklérskou spoločnosťou.
miroslavah
30.10.06,12:25
Pridelia mi aj nejaký kód sprostredkovateľa, z toho asi vyplýva, že by som to nemala robiť pre nejakého iného sprostredkovateľa, ale asi priamo pre DDS. Ďakujem katkaj, že sa venuješ môjmu problému. Myslím, že zavolám tej pani, aby dohody zrušila pred ich platnosťou.
katkaj
30.10.06,12:34
Pridelia mi aj nejaký kód sprostredkovateľa, z toho asi vyplýva, že by som to nemala robiť pre nejakého iného sprostredkovateľa, ale asi priamo pre DDS. Ďakujem katkaj, že sa venuješ môjmu problému. Myslím, že zavolám tej pani, aby dohody zrušila pred ich platnosťou.

Myslím že sprostredkovateľ ako taký má mať zmluvu priamo s poisťovňou prípadne s maklérskou spoločnosťou. Pokiaľ si následne sprostredkovateľ uzatvára nejaký zmluvný vzťah s ďaľším človekom už by som to nebrala ako "sprostredkovanie poistenia" ako také podľa paragrafu 6.
Ale budem rada ak sa ešte niekto k tomu vyjadrí.
Jozef Mihál
30.10.06,12:55
Podľa môjho názoru ide o obchádzanie (porušovanie) zákona o SDS.