lutka
30.10.06,13:21
Prosím o radu: naša firma pri príležitosti firemných narodenín usporiada pre svojich dealerov-predávajú softvér po celom území Slovenska, a tiež pre svojich zamestnancov,relaxačno-športový deň. Zaujíma ma, či sú výdavky na ubytovanie,občerstvenie,obed,prenájom mniestnosti daňovým výdavkom na dosiahnutie a zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Je možné uplatniť aj DPH? Ďakujem za radu.
Monika1
30.10.06,13:57
Ja by som to nazvala inak ako relaxačno-športový deň. Skôr by som to nazvala dňom výstavy, propagácie a reklamy alebo dńom školenia pre dealerov a zamestnancov. Všetky náklady súvisiace s ubytovaním, stravovaním, prezentáciou a pod. by som dala do nákladov dańovo uznateľných, zo všetkého by som si odpočítala DPH. Musíš len správne pomenovať určité veci a činnosti.
lutka
31.10.06,09:04
Ďakujem za radu, myslím, že by to naozaj obstálo pred DU, lebo vlastne to aj bude spojené so školením a predvádzaním nových produktov.
danusi
31.10.06,10:11
Čo v prípade, ak všetko zabezpečuje jedna firma a tá vyfakturuje aj ubytko, stravu a ďalšie náklady - napr. výzdoba miestnosti, zamestnancom sa za odmenu dávali notesy za cca 2.000 Sk a pod? Dá sa aj toto dať do nákladov s odpočtom DPH?