misa2
03.12.04,19:16
prosim o radu - v pripade, ze zivnostnik chce ukoncit svoju zivnost a ma v majetku firmy automobil na leasing, ktory ukoncil pred rokom.ako uctovat automobil pri ukonceni zivnosti (jednoduche uctovnictvo).dakujem za radu.
rene
04.12.04,07:50
Ak už ten leasing skončil a nechcete už o aute účtovať ako o firemnom /napr.benzín,opravy../, tak automobil treba vyradiť z majetku napr. z dôvodu opotrebenia a urobiť zmenu majiteľa v technickom preukaze na Inšpektoráte /teraz tam máte uvedené IČO firmy, potom bude rodné číslo/ , prípadne zmenu poistky...
misa2
04.12.04,08:18
Dakujem za odpoved.a este by som sa rada opytala, ze v pripade, ked prevedie ten automobil, na dopravnom inspektorate, na sukromnu osobu (seba), tak mi nie je celkom jasne, ci sa to moze urobit len tak (akoze bez nejakeho financneho vyrovnania).alebo ci musi dat to auto ohodnotit a potom ho "akoze predat" (cize zivnostnik XY ho preda sebe ako sukromnej osobe XY) a ten (zivnostnik) prijem za to auto musi dat do prijmu v uctovnictve, alebo nemusi? lebo sa mi celkom nezda, ze by bolo mozne, ze vlastne automobil z firmy si moze clovek "len tak" nechat (ked uz je na nom ukonceny leasing) iba na zaklade prepisu na inspektorate.:) .vopred vdaka
rene
04.12.04,08:32
Nebude ho vôbec sám sebe predávať, len ho vyradí z majetku a "len tak" si ho nechá, iné by to bolo pri predaji inej osobe alebo firme, tam by to mala byť aspoň cena obvyklá na trhu-t.j. nejaký odhlad napr. z autobazáru a tú by potom zdaňoval.
misa2
04.12.04,08:39
tak to je radostna sprava.:) dakujem za odpoved a prajem pekny den.
rene
04.12.04,08:41
tak to je radostna sprava.:) dakujem za odpoved a prajem pekny den.
Ďakujem, rovnako aj Vám pekný deň a samé radostné správy !
Yvvetta
04.12.04,10:41
Pre. RENE

Ak auto už mám vyradené z majetku firmy a mám ho v osobnom vlastníce 3 roky od vyradenia z firmy. Chcem ho teraz predať. Bude to môj príjem ?
Ďakujem
karbanová
04.12.04,12:03
Keď auto vyradíte z obchodného majetku a zabezpečíte prepis na Dopr.inšpekt. POZOR!!!! : ak by ste ho predali do 5 rokov od vyradenia z obchodného majetku firmy,tak Vám celá hodnota predajnej ceny vstupuje do danového základu podľa § 8 zákona o dani z príjmov.t.j. musíte podať v roku predaja daň.priznanie aj keď už budete
mať zrušenú živnosť , ale z tohto príjmu vám neplynie odvod do SP a ZP.Z uvedeného vyplýva aj pre ostatných živnostníkov , ktorí chcú predať vozidlo zaradené do obchod. majetku a nechcú si z dôvodu tohto príjmu zvyšovať VZ pre poistné, treba ho najprv vyradiť z obchodného majetku / aj prepis na DI / a potom predať - príjem § 8.

Prajem šťastné kilometre!!!!!!
Yvvetta
04.12.04,12:16
ďakujem za odpoveď. tak som to aj ja vedela, ale istota je guľomet. Iveta