duficek
30.10.06,13:46
doteraz som vzdy blocky z Metra pripinal k VPD do pokladnicnej knihy, pretoze som ich povazoval za doklad z ERP. ale teraz pozeram, ze na tom doklade je napisane ze FAKTURA. tak teraz co?
mam to brat ako fakturu a zadavat to do knihy faktur? co si potom pripnem k VPD ako doklad o zaplateni, ked "blocek" z metra je v knihe faktur?

ako to uctujete vy?
Arena
30.10.06,12:51
Ja to beriem ako blocek s VPD, a mal som to odobrene z DU. Nebol s tym problem ani pri kontrole.
Gabi03
30.10.06,12:52
Keď je faktúra zaplatená v hotovosti (v ten istý deň, ako vystavená faktúra), netreba ju evidovať v záväzkoch, ergo v knihe faktúr.
AHA
30.10.06,12:54
Podľa zákona o DPH § 71 tento zákon považuje každý doklad, ktorý má naležitosti podľa tohto § za faktúru čiže aj VPD ale ten nemusí byť evidevaný
v knihe faktúr. A ak si chceš uplatniť odpočet dph tak každý doklad aj VPD
musí obsahovať náležisti podľa § 71 zákona o dph.
duficek
30.10.06,13:04
diky arena a ostatni
apo
30.10.06,17:17
diky arena a ostatni

Metro dávam do pokladne. Metro ale už umožňuje hradiť kartou tak ako v iných obchodoch.

Ja mám zvyk a zároveň využívam funkciu účtovného softvéru tak, že všetky nákupy hradené kartou zapisujem do ostatných záväzkov. Robím stavebnú firmu, ktorá má do mesiaca takýchto nákupov cez 50 a to mi už zas lezie na nervy, tam doporučím klientovi, aby urobil zmluvu s nejakou spoločnosťou a PHM príde nA 1 JEDNEJ FAKTúRE v nejakom intervale.

apo
JankaO
30.10.06,17:24
doteraz som vzdy blocky z Metra pripinal k VPD do pokladnicnej knihy, pretoze som ich povazoval za doklad z ERP. ale teraz pozeram, ze na tom doklade je napisane ze FAKTURA. tak teraz co?
mam to brat ako fakturu a zadavat to do knihy faktur? co si potom pripnem k VPD ako doklad o zaplateni, ked "blocek" z metra je v knihe faktur?

ako to uctujete vy?


Na doklade z Metra je uvedený DKP, čiže je to doklad z ERP, aj keď sa volá faktúra