arino1
30.10.06,14:29
ahoj, moze mi prosim niekto poradit. Ak sa pracovnik pocas pracovnej doby zucastni pracovneho obeda (ktory hradila firma), ma podla zakona narok na stravne (stravny listok)? Dakujem
Gabi03
30.10.06,13:32
Podľa § 152 ods. 1 ZP je zamestnávateľ povinný zabezpečiť ZCom stravovanie. Akou je to formou, už necháva na ZĽovi. Samozrejme je tam ďalšia otázka daňových výdavkov. Ale odpoveď na tvoju otázku je: ZCovi bolo poskytnutné stravovanie, nemá nárok na stravný lístok.
Tatiana
30.10.06,13:33
ahoj, moze mi prosim niekto poradit. Ak sa pracovnik pocas pracovnej doby zucastni pracovneho obeda (ktory hradila firma), ma podla zakona narok na stravne (stravny listok)? DakujemNie. Nárok nemá.
Chobot
30.10.06,13:34
ahoj, moze mi prosim niekto poradit. Ak sa pracovnik pocas pracovnej doby zucastni pracovneho obeda (ktory hradila firma), ma podla zakona narok na stravne (stravny listok)? Dakujem

Nie.

Zamestnávateľ má povinnosť zabezpečiť stravovanie zamestnancov, čo si v tomto prípade splnil. Nikde nie je napísané, že to musí byť len formou závodného stravovania alebo stravného lístka. Ak by ste mu dali stravný lístok, poskytli by ste stravu duplicitne.
tereza.s
30.10.06,13:38
Prosím, môžete mi niekto stručne odpovedať - zabezpečenie stravovania znamená to, že zamestnávateľ nejakou formou stravovanie zamestnancovi prepaltí (aspoň čiastočne) alebo že mu zabezpečí možnosť sa najesť, ale nie je povinný na to prispieť finančne? Ďakujem
Gabi03
30.10.06,13:41
Prosím, môžete mi niekto stručne odpovedať - zabezpečenie stravovania znamená to, že zamestnávateľ nejakou formou stravovanie zamestnancovi prepaltí (aspoň čiastočne) alebo že mu zabezpečí možnosť sa najesť, ale nie je povinný na to prispieť finančne? Ďakujem

Zabezpečiť stravovanie podľa ZP je stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy..., čiže jedlo nejakou formou.
Podľa ZoDP je povinný prispieť finančne min. 55% z (momentálne 89,-), inak z hodnoty stravného.
Sú to dve rôzne témy.