emília1
03.12.04,20:57
Vitam medzi Vami! Doteraz som Poradu iba čítala, ale vykutrala som problém.
Firma za rok 2003 zaučtovabla do nákladov odvody za zamest. Doteraz tie odvody neboli uhradené a tuším že tak skoro ani nebudú uhradené. Mám podať opravné daň.priznanie, alebo za rok 2004 mám to dať ako pripoč.položku ?
Zuzka
03.12.04,20:14
V roku 2004 by som to ako pripočítateľnú položku nedávala. Malo by sa podať opravné daň. priznanie za r. 2003. Záleží aj na tom, o akú čiastku ide a aký bol daňový základ + alebo -. Treba to zvážiť. Ak sa zvýši daň. základ, a vyjde daň. povinnosť, potom treba počítať aj s penálmi.
emília1
04.12.04,18:24
Ono to nie je veľká suma - 1 pracovník min.mzda. Daňové priznanie bolo aj tak mínusové a hoci by som dala opravné daň.priz.tak aj tak by som nebola v pluse.
Takže aj tak radíš opravné ,alebo strčiť hlavu do piesku a o ničom akože nevedieť ?!!
Mila
07.12.04,14:46
Urob opravné DP. Budeš to mať v poriadku a ako hovoríš dodanenie tam nebude a ešte si si ani neuplatnila stratu, tak by ti ho ani nemali vyrubiť.A hlavne nebudeš musieť mať v hlave chybu, ktorú si urobila, keď ti príde kontrola.
evuša
07.12.04,17:16
V každom prípade odporúčam podať opravné daňové priznanie. Daňový úrad to pokutovať nebude, ale pri prípadnej daňovej kontrole pri nesprávne vyplnenom daňovom priznaní pokutu určite vyrúbia, aj keď ide o daňovú stratu.