vikinka
30.10.06,17:00
Ahojte poradáci,moja otázka sa týka výherných automatov.Občan vlastník nehnuteľnosti prenajíma priestory na reštauračnú činnosť, za ktoré dostáva nájom.V týchto priestoroch sa nachádzajú výherné automaty.S prevádzkovateľom automatov má vlastník-občan spísanú zmluvu o prenájme/nie je definované o aký prenájom sa jedná/,v zmluve sa hovorí jedine tom,kde sú automaty umiestnené a aký % podiel na tržbách bude vyplácaný.Nie som si istá,že táto zmluva je v poriadku,aj ohľadom zdaňovania príjmu či je možné zdaniť podľa § 6 ako príjem z prenájmu,preto vás prosím o vaše názory.
kardos
30.10.06,18:00
Áno, je to príjem z prenájmu podľa § 6 ods. 3 zákona o Dani z príjmov uvádzané v Daňovom priznaní typu "B" v r. 10 Oddiel VI. Ustanovenie nájomnej zmluvy o výške nájomného je namiesto pevnej sumy nahradené tzv. Finančným vysporiadaním (aspoň v zmluvách, s ktorými som pracoval to bolo takto formulované). To znamená, že namiesto dohodnutej pevnej sumy nájomného je suma určená v závyslosti od tržby v percentuálnom vyjadrení. ALE JE TO NÁJOMNÉ, teda sú to príjmy z prenájmu.