BRK
30.10.06,21:14
Dobrý večer, mám na vás jednu prosbu. Zajtra nám príde do s.r.o. daňová kontrola na DPH. V evidencii mám niektoré doklady - faktúry, ktoré neobsahujú IČ pre daň. Na týchto dokladoch je IČ pre daň platiteľa, ktorý si uplatňuje daň na vstupe (čiže my) doplnený iba rukou. Môže to byť problém? Môže mi daňový úrad neuznať DPH na vstupe pri týchto dokladoch?
Ďakujem pekne, Katarína
Paula
30.10.06,20:17
BRK
30.10.06,20:24
Srdečná vďaka za rýchlu odpoveď, uvidíme ako to zajtra dopadne. Dám potom vedieť. Katarína
BRK
31.10.06,10:29
Už sme po kontrole, pracovníčky DU kontrolovali doklady iba námatkovo našťastie si nevytiahli doklady, kde bolo IČ pre daň uvedené rukou. Uf, je to za mnou. Katarína
Milan Benka
31.10.06,10:41
Už sme po kontrole, pracovníčky DU kontrolovali doklady iba námatkovo našťastie si nevytiahli doklady, kde bolo IČ pre daň uvedené rukou. Uf, je to za mnou. Katarína

To si mala šťastie. Mne kontrolujú klienta (všetky doklady sú tak v piatich šanónikoch) a trvá im to už takmer tri mesiace.
Paula
31.10.06,10:43
Nechcem strašiť, ale na konci lajtra o priebehu kontroly zvykne byť veta v znení, že dané doklady môžu byť ešte kedykoľvek v budúcnosti opätovne kontrolované :)
BRK
31.10.06,10:56
Ano, to mi je jasné, voľakedy sa to nazývalo superkontrola a tá môže kedykoľvek prísť. Ale dúfam, že nepríde. Katarína