daniek
31.10.06,07:46
bola som na školení - cestovala som vlakom a nemám cestovné lístky. čo dám ako prílohu k cestovnému príkazu. čestné prehlásenie? Pošlete mi niekto vzor akoby malo vyzerať? ďakujem
DušanČ
31.10.06,06:58
Čestné prehlásenie je jedna možnosť. Podľa môjho názoru dôveryhodnejšie je do cestovného účtu si uviesť ako použitý dopravný prostriedok súkromné auto a vyúčtovať si ako náhradu cestovné hromadným dopravným prostriedkom. Ten, kto likviduje účet si musí v obidvoch prípadoch aj tak overiť výšku cestovného.
daniek
31.10.06,07:16
vyúčtovať si ako náhradu cestovné hromadným dopravným prostriedkom. Ten, kto likviduje účet si musí v obidvoch prípadoch aj tak overiť výšku cestovného.

ďakujem a to zamestnávateľ je povinný preplatiť?
Chobot
31.10.06,07:23
ďakujem a to zamestnávateľ je povinný preplatiť?

Bol by to povinný preplatiť len v tom prípade, ak takýto spôsob dopravy bol vopred dohodnutý.

Pozri môj príspevok tu:

http://www.porada.sk/t34863-cestovny-prikaz.html
skaspa
31.10.06,08:12
Podľa § 35 ods. 1 zákona 283/2002 o cestovných náhradách "ak tento zákon požaduje preukázanie výdavkov a zamestnanec ich nepreukáže, môže mu zamestnávateľ poskytnúť náhrady v ním uznanej sume s prihliadnutím na určetné podmienky pracovnej cesty (§ 3)". Čiže, ak Ti zamestnávateľ určil dopravný prostriedok vlak ako spôsob dopravy, môže Ti potom uznať aj výdavky na stratené lístky a keďže ide o nárokové náhrady podľa zákona o cestovných náhradách bude u zamestnávateľa úhrada (aj keď nepreukázaná) cestovného lístka daňovým výdavkom. Keď sa s ním takto dohodneš bude to najjednoduchšie.
btereza
08.06.15,12:42
presne tak, toto aj mne povedala audítorka, čestné prehlásenie neakceptovala