mcfly.company
31.10.06,09:04
Dobrý deň, som živnostník a teraz začínam sa pohybovať v účtovníctve a potrebujem súrnu radu. Medzi záväzky si môžem zaúčtovať aj bločky z nákupu náradia, podacie listy z pošty že som podal mesačný výkaz? A ako že či má bloček číslo daňového dokladu, alebo iba faktúra má? za pomoc Ďakujem.
evina
31.10.06,08:16
Dobrý deň, som živnostník a teraz začínam sa pohybovať v účtovníctve a potrebujem súrnu radu. Medzi záväzky si môžem zaúčtovať aj bločky z nákupu náradia, podacie listy z pošty že som podal mesačný výkaz? A ako že či má bloček číslo daňového dokladu, alebo iba faktúra má? za pomoc Ďakujem.

Ty ako živnostník musíš viesť v prvom rade Peňažný denník, do ktorého účtuješ všetky Tvoje príjmy a výdavky s rozlíšením podľa toho, či majú vplyv na určenie výšky dane alebo nie. Kniha záväzkov je pomocná kniha a zaznamenáva predovšetkým Tvoje záväzky, ktoré si dĺžni voči dodávateľom, rôznym inštitúciám a pod.
§ 15 zákona o účtovníctve :
4/ Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o a) veriteľoch,
b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
c) prijatých preddavkoch,
d) prijatých úveroch,
e) záväzkoch dane z príjmov,
f) záväzkoch nepriamych daní,
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, a príslušnej zdravotnej poisťovni.


To znamená, že všetky bločky a podacie lístky zaúčtuješ do Peňažného denníka. Každý bloček má svoje poradové číslo, resp. DKP, to je číslo tohto dokladu.

P.s. neviem prečo mi to začalo písať hrubo?:eek:
Zdeni
31.10.06,08:26
Súhlasím s evinou, ale podľa tvojích otázok /neuraz sa/, by si sa mal zveriť do rúk skúsenej účtovníčky. Možno sa ti to bude zdať trošku drahšie, ale v konečnom dôsledku ťa to určite vyjde lacnejšie.;) To mi ver.
romanpp
31.10.06,12:19
Písanie hrubo, čiže BOLD - skús Ctrl+b
liba2
20.11.06,22:52
Písanie hrubo, čiže BOLD - skús Ctrl+b
mimotemy Pre koho je tento odkaz ?
Zdeni
20.11.06,22:54
mimotemy Pre koho je tento odkaz ?
Pre evinu, lebo sa pýtala v príspevku prečo jej to začalo písať na hrubo. Tak dostala radu ako to zrušiť.
liba2
20.11.06,23:08
Ďakujem :D . Už som slepá, už musím ísť spať :D .