Nefer
31.10.06,08:08
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, resp. odporúčanie Vašich znalostí, z čoho by mal byť odmeňovaný obchodný reprezentant, tzn. zamestnanec, ktorého pracovnou náplňou je uzatváranie obchodov a jedno ohodnotenie sa odvíja práve z týchto obchodov.
Viem, že je to vždy na dohode medzi zamestnávateľom a zamestnancom, ako sa na ohodnotení dohodnú, ale zaujíma ma, či ste sa takýmto niečim nestretli, prípadne podmienky v iných obchodných firmách.

Náš zamestnanec má:
fixnú hrubú mzdu = min.mzda x 1,2 (koeficient náročnosti)
+
percentá s dosiahnutých odberov jeho odberateľov (zo sumy bez DPH)
do 100.000,- Sk 1 % z dosiahnutého obratu NETTO K VÝPLATE
od 100.000,- do 150.000,- Sk 1,5 % z dosiahnutého obratu od 150.000,- do 500.000,- Sk 2,5 % z dosiahnutého obratu
nad 500.000,- Sk 3 % z dosiahnutého obratu

Problém je v tom, že sa mu nepozdáva, aký zisk s týmito obchodmi prinesie do firmy. Tak sa pýtam, máte skúsenosť so zakomponovaním dosiahnutých ziskov do príjmu obchodného reprezentanta?
Vopred ďakujem za info.
:p
luciagr
31.10.06,09:07
Ja som sa stretla s tym, ze zamestnanci - reprezentanti maju 10 % z hrubeho zisku za obchodny pripad.

Ale moze byt aj taka moznost, ze im das nejaky limit, dajme tomu 100.000,- z toho nebude mat ziadne odmeny a za vsetko nad mozu mat odmenu tych 10% zo zisku.

Lucia
danusi
31.10.06,10:08
Aj mne práve začína takýto prípad, od včera. Tiež mi šéfino povedal, že bude mať percentá zo zisku, nie z obratu. Takže budem mať čo robiť, aby som do výplatného termínu stihla zaúčtovať celú fy a potom vyčísliť zisk iba z nových dohodnutých obchodov. Moc si to neviem predsaviť, ale uvidíme, čo na to povie prax. Veľa zdaru.