Ada188
31.10.06,10:23
Zdravim, chcela by som sa s vami poradit, ci neviete ako zistim, ktore novostavby su financovane zo statneho fondu rozvoja byvania. Uz som zadavala do googlu vsetky mozne aj nemozne klucove slova a nicoho rozumneho som sa nedopatrala...:( a co som nasla na nete novostavby, ani pri jednej nebolo vo financovani uvedene, ze je to aj zo SFRB... Prosim poradte kto s tym mate skusenosti... Lebo ak som to spravne pochopila, najskor si musim vybrat novostavbu takto financovanu a az potom poslat ziadost uz s nalezitymi podkladmi.... Za vase odpovede a pomoc vopred dakujem.
Martinella
31.10.06,09:46
Zdravim, chcela by som sa s vami poradit, ci neviete ako zistim, ktore novostavby su financovane zo statneho fondu rozvoja byvania. Uz som zadavala do googlu vsetky mozne aj nemozne klucove slova a nicoho rozumneho som sa nedopatrala...:( a co som nasla na nete novostavby, ani pri jednej nebolo vo financovani uvedene, ze je to aj zo SFRB... Prosim poradte kto s tym mate skusenosti... Lebo ak som to spravne pochopila, najskor si musim vybrat novostavbu takto financovanu a az potom poslat ziadost uz s nalezitymi podkladmi.... Za vase odpovede a pomoc vopred dakujem.

Skúsili ste stránku www.sfrb.sk (http://www.sfrb.sk) ?
Ada188
31.10.06,09:54
Skúsili ste stránku www.sfrb.sk (http://www.sfrb.sk) ?
Zdravim Martinella, samozrejme, tu stranku som doslova prelustrovala od A po Z a nic a prave preto sa obraciam s prosbou na poradakov, ktory maju s tymto nejake skusenosti.
Elena Navrátilová
31.10.06,09:59
www.build.gov.sk
Ada188
31.10.06,10:09
www.build.gov.sk (http://www.build.gov.sk)
Dakujem za info, takze sa idem prehryzat, pretoze som v uplnych zaciatkoch.
Orim
01.11.06,11:33
Dakujem za info, takze sa idem prehryzat, pretoze som v uplnych zaciatkoch.

Dúfam, že sem dáš info čo si zistila :)
jamNicka
01.11.06,18:38
Včera som sa zúčastnila toho stretka v Piešťanoch, prednášali tam o chybách pri zatepľovaní a v takej voľnej debate po skončení programu ma teda riadne schladili čo sa týka podpory zo ŠFRB, riaditeľka prizvanej firmy mi dáva veľmi malé šance, dokonca aj predseda Združenia SVB v Bratislave p.Cakl.Poukazovali na prípady, keď niektorí záujemcovia si podávali už aj 4 žiadosť o pôžičku, tak neviem, či to skúsiť, alebo si nájsť banku s prijateľnými úrokmi.Dokonca som sa bola informovať na OÚ, kde na mňa pozerali, ako keby som spadla z mesiaca, že odkedy sa to dáva cez obec, oni o tom vôbec nevedia, tak ako mám potom počítať s tým, že to urobia dobre, alebo či to vôbec pošlú, keď nemajú k tomu vôbec nič naštudované,začínam, mať veľké obavy, že to budú zbytočne vyhodené peniaze a zabitý čas.
Elena Navrátilová
01.11.06,19:08
No je to na dohode v rámci SVB. Ja som o mojich začiatkoch ohľadom tohot písala v téme o obnove ... Tiež to bolo kruté viac než dosť. Ale mne asi len tak niečo neodradí. Pokiaľ sa len trochu dá to nezvyknem vzdať.
Orim
02.11.06,05:48
Ako som to tam pochopil musia byť hotové už projekty a s tým sa ide podávať príslušná žiadosť.
Elena Navrátilová
02.11.06,05:50
Však na stretku som hovorila.mimotemy O nocľahu pamätáš:D Áno, najprv projekty.
Ada188
02.11.06,07:12
Zdravim poradaci, takze som si zhruba presla tu stranku (www.build.gov.sk) no okrem info o pocte postavenych a rozostavanych bytov na jednotlive roky som sa nic mudre a hlavne konkretne nedozvedela. Tak som im napisala mail a cakam na odpoved... :-) dufam, ze sa nejakej dozijem.... ak nieco zisitm samozrejme dam vediet Orim.
ludvik
10.01.07,07:06
Sme v kolotoči.
Vybavujeme úver od ŠFRB na zateplenie. Tento úver chceme ručiť záručnou zmluvou SZRB. K žiadosti o úver z ŠFRB je potrebné doložiť mandátnu zmluvu, že úver bude ručený SZRB. Po konzultáciách v SZRB však mandátnu zmluvu a aj úverovú zmluvu robia až po schválení úveru lebo vraj nevieme akú sumu budeme požadovať. A bez mandátnej zmluvu zase ŠFRB vraj sa na žiadosť ani nepozrie.
Vie niekto aký je presný postup.:mad:
jamNicka
10.01.07,15:32
Myslím, že keď sa robí táto záruka, robí sa zmluva o budúcej zmluve, veď to už si musel zháňať informácie v banke , čo ti tam povedali?
Elena Navrátilová
10.01.07,15:40
Ja som vybavovala cez Dexiu a mala som tzv. "indikatívny" prísľub aj na ručení sme mali prísľub, že poskytnú záruku. Veď na základe výberového konania už vieš o akú výšku za dielo sa jedná. Tak na základe tejto sumy žiadaj o "indikatívny" prísľub. So zhotoviteľom už máš podpísanú zmluvu o budúcej zmluve?
ludvik
10.01.07,17:06
Veď to je ten problém, že záruku budem pýtať na výšku úveru ŠFRB t.j. 80% rozpočt. nákladov. Ale v SZRB my povedali, že to musím mať najprv schválený úver. A o ten nemôžem požiadať lebo nemám záruku od SZRB tak ako to v žiadosti má byť. :DZmätky nad zmätky.:D Alebo Statky, zmmätky :mad: V SZRB mi najprv povedali, že záruku dajú až po schválení úveru od SFRB, potom neskoršie, že urobia mandátnu zmluvu bez poplatku a platiť budem až pri záručnej zmluve keď budem mať schválený úver od ŠFRB a včera - to ma úplne dorazilo - vraj urobia záručnú zmluvu na požadovanú výšku od ŠFRB (ktorú budeme žiadať v žiadosti :)) s poplatkom za záručnú zmluvu bez toho či úver od ŠFRB dostanem alebo nie.
V PSS je to tak, že požiadam o úver a oni požiadajú SZRB o záruku. Čiže dajú úver ak SZRB ho zaručí. :confused:Basta fidli, mastné vidli. :confused:
Nech žije byrokracia!
Elena Navrátilová
11.01.07,07:53
Žiadaj o prísľub k úveru ŠFRB. Nie úver. O Úver budeš žiadať až budeš mať schválený ŠFRB.
ludvik
17.01.07,11:03
Podľa nového uznesenia vlády :
úver na obnovu bytovej budovy podľa § 5 ods. 1 písm. e) zákona
možno poskytnúť fyzickej osobe alebo právnickej
osobe najdlhšie na 20 rokov s ročnou úrokovou
sadzbou vo výške 20 % základnej sadzby, najmenej
však 1,00 %, v rozsahu do 80 % obstarávacej ceny,
najviac 11 000 Sk na 1 m2 podlahovej plochy bytu,

Koľko je dnes základná úroková sadzba, resp. koľko predstavuje tento úrok?:eek:
ricij
17.01.07,11:09
Ťukni si NBS a tam máš hneď na prednej strane, že 4,75%.
gabikao
19.09.08,08:25
Prosim, vie mi niekto povedat, ak sme podali tento rok ziadost a nedaju nam peniaze, znamena to, ze buduci rok si ju musime podat znova na novo, alebo sa nevybavene ziadosti posuvaju do dalsieho roka, ked su na to peniaze? Alebo ak je privela zaujemcov a nemaju peniaze, tak ich rovno zamietaju?
Elena Navrátilová
19.09.08,09:54
Záleží od toho prečo Vám tohto roku nedali peniaze. Bolo to pre nedostatok v žiadosti? Už sú tohoročné peniaze rozdelené a na Vás neostalo?
gabikao
19.09.08,10:29
Neviem, ci su uz minute peniaze, vraj sa caka na nejake dalsie. My sme este nedostali odpoved. Pytam sa, lebo vcera prebehla burliva schodza SVB, kde bol napadnuty predseda, ze do ziadosti nazahrnul zateplenie odspodu. Je v tom chudak nevinne, ta osoba asi spala cely cas a teraz sa zobudila, inak nechapem, preco sa az teraz ozyva. Ale ak by bolo buduci rok nutne vsetko podavat znova, tak sme sa dohodli, ze to tam pridame. Preto ta otazka.

Mmch poriesili sme to zapisom do zapisnice, ze zateplenie spodku bude riesene prioritne vo viazanosti na zateplenie strechy, bud stavebnym sporenim al. inou pozickou. To zateplenie strechy do ziadosti totiz bolo dane, na spodok sme nezohnali ziadne ponuky a vlastne sme ani nevedeli, ako to chceme, lebo pivnice su dost vlhke, tak aby to neplesnelo. Teraz nam odbornici tvrdia, ze plesniet by to nemalo, tak zrejme to dame zateplit polystyrenom.
Elena Navrátilová
19.09.08,10:36
No ako tak čítam... mali ste vôbec projektanta? Kde boli ľudia keď sa odsúhlasovalo zateplenie? Vidíš a vždy je predseda najhorší... zaujímavé že ani tu nikto nepíše akého majú šikovného predsedu. Smutné čítanie. Môj názor... od spodu určite zatepliť aj formou úveru. Čím iným ste to chceli zatepliť ako polystyrénom? Mali ste si pozvať odborníka na zeteplenie alebo projektanta už pri rozhodovaní sa aby sa kompetentný vyjadril k zatepleniu domu. Daj vedieť ako ste dopadli. ;)
gabikao
19.09.08,12:54
Akeho projektanta? ;) Ale vazne, celu ziadost obchodil nas sikovny predseda, jemu patri vsetka cest a slava. My niektori, co sme nespali, tak sme sa snazili pomoct, ako sa dalo. Aj schodza sa konala, aj hlasovanie prebehlo, aj zapisnica je podpisana a aj tak ten nas sused tvrdi, ze on o nicom nevedel.:confused:

Na zateplenie nas zacali blaznit s nastrekom uplne total specialnym pouzivanym NASA atd. a o tom sme mali par debat. Bez nejakeho konca. Az sme to nakoniec nechali tak a neriesili. A mozno si ten sused myslel, ze sa to nejako doriesi samo, alebo co...
Elena Navrátilová
19.09.08,13:00
Predpokladám keď máte žiadosť na ŠFRB že máte aj projekt k zatepleniu. Bez neho ste predsa nemohli podať žiadosť na ŠFRB.
gabikao
19.09.08,14:38
Ideme robit strechu, tam robila projekt firma, co to bude robit, povala sa bude zateplovat nejak, ze nafukanim- znova tam urobila projekt firma, co to bude robit, okrem toho ideme dat plast. okna do vchodu - tam je projekt od realizatorov. Ak to bolo treba nejako ucelit, tak o tom neviem nic, zrejme sa s tym vysporiadal nas predseda sam. Celu budovu zateplovat nejdeme.
Elena Navrátilová
19.09.08,14:40
Ideme robit strechu, tam robila projekt firma, co to bude robit, povala sa bude zateplovat nejak, ze nafukanim- znova tam urobila projekt firma, co to bude robit, okrem toho ideme dat plast. okna do vchodu - tam je projekt od realizatorov. Ak to bolo treba nejako ucelit, tak o tom neviem nic, zrejme sa s tym vysporiadal nas predseda sam. Celu budovu zateplovat nejdeme.

A to Vám stačí na úver zo ŠFRB? Akú tam máte energetickú úsporu?
gabikao
19.09.08,14:45
Nechapem, preco ci staci? Je energeticka uspora podmienkou na dostatie SFRB? Nam ide skor o to, ze ta strecha sa zachvilu rozpadne.
Elena Navrátilová
19.09.08,14:50
Pozri podmienky na www.build.gov.sk ... tam máš aj podmienky. Na komplet info. ;)
gabikao
19.09.08,16:30
Dakujem, uz som to trochu presla, spadame do obnovy alebo modernizácie spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu. Takze podla vsetkeho dostaneme nejaku odpoved a podla toho sa zariadime.