chunky23
31.10.06,11:27
Zdravim vsetkych,

som trochu zmatena z nasho priebezneho auditu za rok 2006, v ktorom sa uvadza: "Pre ocenenie dobropisov vystavenych v zahranicnej mene boli nespravne pouzite kurzy, platne v den vystavenia povodnych faktur, namiesto kurzu platneho v den uskutocnenia uctovneho pripadu, ktore je v pripade vratenia tovaru den jeho vratenia." Po konzultacii s auditorkou mi bolo povedane, ze na zauctovanie dobropisov sa pouzije kurz platny v den uskutocnenia uctovneho pripadu a na dodanenie sa pouzije kurz platny v den vystavenia povodnej faktury. Na porade som nenasla odpoved, ktora by vyvratila alebo potvrdila vyssie uvedeny text. Vie mi s tym niekto pomoct???
danusi
31.10.06,11:02
Ja si tiež myslím, že auditorka má pravdu. Ale je lepšie si vypýtať od DR písomné vyrozumenie.
Milan Benka
02.11.06,13:08
Treba rozlišovať deň uskutočnenia účtovného prípadu a deň uskutočnenia zdaniteľného plnenia. Auditorka má pravdu. Pre účtovníctvo deň uskutočnenia účtovného prípadu, pre DPH deň usk. zdaniteľného plnenia, čo je v prípade dobropisu deň vystavenia pôvodnej fa.